Семінар щодо реалізації проекту Erasmus Plus «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (ITE-VET)» № 574124-EPP-1-2016-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP25 Травня 2017р.

16-18 травня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся семінар щодо реалізації проекту Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (ITE-VET)» № 574124-EPP-1-2016-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP.

У семінарі взяли участь представники консорціуму у складі:

·           Університету Констанц (Німеччина);

·           Віденського університету економіки і бізнесу (Австрія);

·           Університету Валенсії (Іспанія);

·           Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (Україна);

·           Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Україна);

·           Львівського національного університету імені Івана Франка (Україна);

·           Інституту професійно-технічної освіти НАПНУ (Україна);

·           Інституту професійних кваліфікацій (Україна).

Від КНЕУ ім. В.Гетьмана у семінарі взяли участь: Світлана Цимбалюк, декан факультету управління персоналом, соціології та психології;  Оксана Саркісова, доцент кафедри педагогіки та психології; Тетяна Шкода, доцент кафедри управління персоналом та економіки праці.

Цілі та план роботи семінару окреслив координатор проекту Томас Дайсінгер, професор Університету Констанц.

Учасники консорціуму від України презентували проміжні результати роботи, зокрема проекти нових практико-орієнтованих навчальних планів підготовки викладачів професійного навчання.

З презентацією нового навчального плану підготовки бакалаврів за спеціальністю «Професійна освіта (Економіка)» та результатами соціологічного опитування роботодавців на тему «Дослідження якості підготовки випускників коледжів (фахівців), визначення напрямів удосконалення їхньої підготовки та можливостей для співпраці навчальних закладів і компаній» виступила Світлана Цимбалюк.

Інноваційні шляхи підготовки кваліфікованих професійних кадрів, зокрема започаткування проекту «Кадрова біржа бізнес-спільноти Львівщини», презентував голова Регіональної ради підприємців Львівщини Ростислав Сорока.

Проблеми і значущість підготовки фахівців із супроводу осіб з особливими потребами на робочому місці окреслила завідувач кафедри корекційної педагогіки та інклюзії Катерина Островська.

17 травня учасники проекту відвідали експериментальний майданчик – «Центр професійної зайнятості та реабілітації осіб з інвалідністю», що функціонує на базі товариства «Родина Кольпінга у Львові».

Учасники проекту мали змогу ознайомитися із навчально-виробничою діяльністю Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного бізнесу.

Проблеми та перспективи підготовки, перепідготовки та працевлаштування фахівців обговорювалися також під час візиту до Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України.

Завершальним етапом конференції став моніторинг діяльності учасників проекту, проведений 18 травня Національним Еразмус+ Офісом в Україні. Представники організації заслухали звіти команд-учасників проекту та висловили позитивні враження про виконану роботу, відзначили високий рівень мотивації учасників проекту, згуртованості, сильний командний дух і уміння плідно співпрацювати.