Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

#NBUconference18 #uew08 Червня 2018р.

Минулого тижня, 31 травня 2018 року, у рамках Ukraine Economy Week Національний банк України організував відкриту лекцію Арчіла Мествірішвілі, віце-президента Національного банку Грузії та одного з учасників Щорічної дослідницької конференції центральних банків України та Польщі, для студентів Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана та всіх охочих.

Лекція була присвячена досвіду Національного банку Грузії (НБГ) щодо запровадження інфляційного таргетування. На прикладі своєї країни лектор продемонстрував, як послідовна монетарна політика в рамках інфляційного таргетування може приносити найбільші вигоди для стійкого економічного зростання. 

Грузія перейшла до інфляційного таргетування у 2009 році, знизивши показник інфляції з 6% до 3%, і хоча минулого 2017 року інфляція ще була вищою за цільову, жорстка монетарна політика вже дала змогу знизити її в поточному році до 2,5%.

Стабілізація інфляції дозволяє економіці Грузії не лише швидко зростати (темпи зростання з 2009 року є вищими, ніж у країн-торговельних партнерів), а й уникати значних коливань та спадів.

Слухачі переважно цікавилися думкою лектора щодо діяльності Національного банку України. Арчіл Мествірішвілі відповів, що НБУ провів надзвичайно велику роботу за дуже непростих умов. Утім, справжній ефект буде, якщо такі ж реформи, як провів НБУ, здійснять й інші державні органи України.

Також студенти запитали, чи вважається проблемою те, що прогнози НБУ щодо інфляції не завжди справджуються. Лектор відповів, що макроекономічний прогноз не має на меті «вгадати» фактичне значення інфляції. Він призначений для ухвалення на його основі правильних монетарних рішень.

Рішення, яке спирається на такий прогноз і є адекватним у досягненні інфляційної цілі, - це ознака професійності.

Презентація лекції Арчіла Мествірішвілі "InflationTargetinginGeorgia" за покликанням: https://bit.ly/2LtLk8w