Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Процедура постановки на квартирний облік

Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, тобто квартирний облік, ведеться відповідно до Житлового кодексу України та Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Вм. Києві облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, як правило, ведуть районні в м. Києві державні адміністрації.

Кожна сім’я може перебувати на квартирному обліку у районній в м. Києві державній адміністрації, а також за місцем роботи одного з членів сім’ї (за їх вибором).

Але звертаємо Вашу увагу:

Університет самостійно не займається будівельною діяльністю і не має свого житлового фонду.  За місцем роботи працівника в Університеті ведеться тільки Контрольний список тих, хто має підстави для покращення житлових умов і поставлений на квартирнийоблік у районній в м. Києві державній адміністрації.

Контрольний список, в якому визначається порядок забезпечення житлом, категорія обліку, дата встановлення категорії, номер облікової справи, ведеться і надається відділом обліку і розподілу житлової площі районною у м.Києві державною адміністрацією. В разі, якщо виникає можливість у наданні житла через установу (організацію), в якій працює особа, що перебуває на обліку у загальноміській черзі, отримання житла здійснюється згідно Контрольного списку. Контроль за станом обліку за місцем роботи працівників, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється відповідними органами професійних спілок.

 

На квартирний облік беруться:

За місцем проживання- рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної у місті, селищної, сільської Ради народних депутатів

(в м. Києві облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, як правило, ведуть районні в м. Києві державні адміністрації).

За місцем роботи- спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету (облік громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, здійснюється за місцем роботи. Громадяни, які залишили роботу на цих підприємствах, в установах, організаціях у зв’язку з виходом на пенсію, беруться на облік нарівні з ними).

Для постановки на квартирний облік в м. Києві необхідно постійно проживати та бути зареєстрованми 5 років(Постанова виконкому міськради і президії міськради профспілок від 15.07.1985 року №582 «Про порядок застосування в м. Києві "Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР"»).

Винятками щодо мінімального терміну проживання в м. Києві та умови про реєстрацію є:

-випадки реєстрації другого з подружжя, неповнолітніх дітей і непрацездатних батьків;

  •  для громадян, тимчасово відсутніх, якщо за ними за законом зберігається жиле приміщення;
  •  громадяни, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, наприклад педагогічні працівники, беруться на квартирний облік за наявності підстав незалежно від тривалості проживання в м. Києві.

Черговість отримання житла: першочергово; позачергово; по загальній черзі.

Підстави для поліпшення житлових умов:

Відповідно до ст. 34 Житлового кодексу України та п. 13 «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов…» потребуючими поліпшення житлових умов визнаються наступні громадяни:

1. забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному Державою;

2. які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

3. які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї;

4. які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

5. які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

6. які проживають у гуртожитках;

7. які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя; 8. внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих.

 

Норма жилої площі:

7,5 кв. м. мінімальна норма жилої площі на одну особу;

 13,65 кв. м. максимальна норма жилої площі на одну особу;

9,0 кв. м. рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею у м. Києві на одну особу.(Стаття 48 ЖК України. Розмір жилого приміщення, що надається громадянам. Жиле приміщення надається громадянам у межах норми жилої площі, але не менше розміру, який визначається Кабінетом Міністрів України і Федерацією професійних спілок України (Правила обліку громадян від 1984 р. № 470).

 

Для взяття на квартирний облік необхідно подати  заяву (підписується членами сім’ї, які разом проживають, мають самостійне право на одержання жилого приміщення і бажають разом стати на облік);
(Громадяни, які беруться на облік на пільгових підставах або користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, вказують про це у заяві і подають відповідні документи).

 

До заяви про взяття на квартирний облік додаються:

  • довідки про реєстрацію місця проживання особи на кожного члена сім’ї; 
  • довідки про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи; 
  • громадяни, які беруться на облік на пільгових підставах або користуються правом першочергового чи позачергового одержання жилих приміщень, зазначають про це у заяві і подають відповідні документи.
  • довідка про безпосередню участь особи в АТО, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;  копія посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. N 302 ( 302-94-п ) "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни" (ЗП України, 1994 р., N 9, ст. 218), що підтверджує статус особи як члена сім’ї загиблого або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • довідка органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій, або члена сім’ї загиблого; 
  • копії документів, які підтверджують родинний зв’язок членів сім’ї особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій; 
  • копія довідки особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника бойових дій;

Нормативно-правові акти, що регулюють порядок поліпшення житлових умов:

 «Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР»: Постанова Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470;

«Про порядок застосування в м. Києві Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР»: Постанова Виконкому київської міської ради народних депутатів та Президії київської міської ради профспілок  від 15.07.1985 р. № 582: Постанова Виконкому київської міської ради народних депутатів та Президії київської міської ради профспілок  від 30.04.1991 р. № 234(із змінами і доповненнями);

«Про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»: Постанова Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. №  719.

Витяги з деяких нормативно-правових акиів:

«Внести в постанову виконкому міськради і президії міськради профспілок від 15.07.85 N582 "Про порядок застосування у м. Києві Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР" такі зміни та доповнення:

1) пункт 2 викласти в такій редакції:

"2. Встановити, тими, хто потребує поліпшення житлових умов, визнаються громадяни, які мають житлову площу до 7,5 кв. м включно на кожного члена родини".

2) пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Встановити, що жилі приміщення у м. Києві надаються громадянам у межах 13,65 кв. м жилої площі, але не більше однієї кімнати на одну особу і не менш, як 9 кв. м жилої площі.

Виходячи з даних статистичної звітності, визначити рівень середньої забезпеченості громадян у м. Києві жилою площею 9,0 кв. м на одну особу".

3) пункт 5 викласти в такій редакції:

"5. Встановити, що на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають та прописані у м. Києві не менш, як п'ять років. Цей строк не поширюється на випадки прописки другого з подружжя, неповнолітніх дітей і непрацездатних батьків".

2. Доповнити постанову виконкому міськради і президії міськради профспілок від 15.07.85 N 582 пунктами 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 в такій редакції:

"7. Дозволити виконкомам районних Рад народних депутатів, підприємствам, організаціям та установам, які мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво, або беруть пайову участь у житловому будівництві, зараховувати на квартирний облік громадян:

- які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більше як з однієї кімнати);

- які проживають у двокімнатних квартирах з суміжними кімнатами, де утворилось дві або більше родини або у трикімнатних квартирах, де утворилось не менше двох родин та відсутня ізольована кімната для однієї з них, при умові, якщо на одну особу родин, залишених проживати в цій квартирі, припадатиме не більше однієї кімнати;

- які проживають у службових приміщеннях, наданих у зв'язку з характером їх трудових відносин, не менше п'яти років і незалежно від розміру приміщення;

- які проживають та прописані згідно договору піднайму не менше, ніж п'ять років після його укладення, в будинках державного фонду або згідно договору найму в будинках житлово-будівельних та житлових кооперативів, а також у жилих приміщеннях, які належать громадянам на праві особистої власності;

- які проживають не менше п'яти років у комунальних квартирах, незалежно від розміру жилої площі, яку вони займають;

- які постійно прописані та мешкають у гуртожитках або забезпечені житлом менше 7,5 кв. метра та досягли вісімнадцятирічного віку або одружилися чи влаштувалися на роботу у передбачених законом випадках до досягнення повноліття - відповідно з часу одруження або влаштування на роботу;

- у складі родин яких є інваліди дитинства, хворі інших категорій, що користуються відповідними пільгами, у випадках, якщо на кожного члена сім'ї припадає менше 9,0 кв. метрів жилої площі.

8. Встановити, що підприємства, організації та установи, які будують житло господарчим способом, мають право зараховувати на квартирний облік ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці, воїнів-інтернаціоналістів, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, передовиків виробництва, які пропрацювали на підприємстві не менше 2 років, якщо на кожного члена родини припадає не більше 8 кв. м, з включенням в списки підприємств, організацій, без права зараховування на квартирний облік у райвиконкомах.

9. Дозволити виконкомам районних Рад народних депутатів, підприємствам, установам, організаціям надавати позачергово житло родинам, у складі яких є хворі онкологічними захворюваннями та відкритою формою туберкульозу.

10. Встановити, що пільгою кожна сім'я може скористатися тільки одноразово, а у випадку виникнення надалі умов для повторної постановки на облік, надання житла відбувається на загальних підставах, за виключенням хворих туберкульозом відкритої форми або психічними захворюваннями.

11. Встановити, що надання жилої площі громадянам, які розлучилися, провадиться згідно черги квартирного обліку, але не раніше, ніж через рік після розлучення.

12. Встановити, що громадяни, зараховані на квартирний облік на загальну чи пільгову чергу згідно встановлених цією постановою підстав, для визнання їх такими, що потребують поліпшення житлових умов, забезпечуються житлом згідно черги, але не раніше громадян, зарахованих на облік, до прийняття цієї постанови".

3. Пункти 7, 8, 9 постанови виконкому міськради і президії міської ради профспілок від 15.07.85 N 582 відповідно вважати пунктами 15, 16, 17».

Остання редакція: 13.02.20