Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Центр «Перспектива» - трамплін до омріяної роботи19 Квітня 2018р.

На цю подію студенти всіх факультетів КНЕУ імені Вадима Гетьмана  чекають  з особливим інтересом та сподіваннями: 18 квітня  у нашому закладі відбувся ярмарок вакансій «Кар'єра у великому місті».

З чого почати пошук роботи, як ефективно презентувати себе на ринку праці? Понад 40 українських та  закордонних  роботодавців охоче надали  консультації, ознайомили  молодь із привабливими  вакансіями, програмами стажування та проходження практики. Уперше на ярмарок до Університету приїхали представники компаній «Нова пошта», «Бізнес-Лінк», «Oldi-travel»,  «Intetics»,  «Medoc», «Tapmedia».

На ярмарок завітав ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук`яненко.

Великі міста мають  чимало переваг для працевлаштування порівняно з сільською місцевістю. У столиці зосереджені представництва світових і найбільших вітчизняних компаній, які зацікавлені у випускниках  вишів, обізнаних у новітніх технологіях. До того ж мегаполіси є осередками кращих навчальних закладів, де можна отримати якісну освіту. Ефективним трампліном для успішної кар’єри в нашому Університеті є Центр зв’язків з роботодавцями та Центр «Перспектива», які сприяють у працевлаштуванні студентів.

«Ми постійно інформуємо студентів щодо актуальних вакансій, відбираємо необхідних спеціалістів для роботодавців. Розпочинати  кар’єру під час навчання легше, - вважає директор Центру «Перспектива» Оксана Чуб. – Як правило, компанії та підприємства  зацікавлені в освіченій молоді, що готова поєднувати роботу із навчанням. До ярмарку вакансій, тренінгів, майстер-класів,які ми постійно організовуємо,  залучаються  провідні експерти. Переконані,  що перевага надається наполегливим, допитливим, ініціативним студентам, навіть без досвіду роботи. Головне – стати частинкою команди, спільно  працювати на результат.  Першим кроком у пошуках роботи є грамотне, структуроване, інформативне  резюме. Важливо відійти від шаблону, написати  про свої особисті якості, розмістити презентабельне  фото. Саме на унікальних, не схожих  на інших, претендентів звертають увагу роботодавці».

До речі, заздалегідь до ярмарку студенти мали змогу  взяти участь у конкурсі резюме. Під час заходу оголошено переможців конкурсу резюме «CV FOR THE CІTY», а також розіграні квитки на розважальну програму  «Ліги сміху» і на концерт сучасного симфонічного оркестру «Lords of the Sound».

Які враження від Ярмарку вакансій? Це запитання ми адресували роботодавцям та студентам.

Заступник директора з питань управління персоналом компанії «Віст» Ольга Ольшевська: «У ярмарку вакансій у КНЕУ ми беремо учать уже вчетверте. І завжди знаходимо для себе талановиту молодь. У нас, наприклад, проходив практику та стажування Артем Калашніков, переселенець з Донбасу. Він вирізняється  математичними  здібностями, успішно   працював помічником економіста виробництва».

Провідний фахівець з профорієнтації Київського міського центру зайнятості Тамара Кулініч: «Усім охочим ми надаємо психогеометричний тест. Із п’яти запропонованих фігур (коло, куб, квадрат)  треба обрати одну. Тест допомагає  визначитися з обранням професії, вказує на особисті якості. Це своєрідна підказка з коригування поведінки, можливо, і виявлення нових інтересів».

Менеджер з підбору персоналу освітнього агентства «Бізнес-лінк» Роман Виноградов: «Окрім опанування спеціальності, яку ви обрали, раджу всім: вивчайте англійську мову. Без неї вас не врятує ні креативність, ні амбітність, ні ініціативність. Усі інновації з Європи надходять англійською мовою. Знаючи її, ви почуватимете себе як риба у воді».

Фахівець із підбору та адаптації персоналу «Нова пошта» Анастасія Гришко: «Наші вакансії для тих, хто бажає поєднувати роботу із навчанням. Ми пропонуємо 4-годинний графік, гарантовано оплачуємо навчальну відпустку (на період сесії), підшукуємо відділення максимально близьке у розташуванні до гуртожитку. До нас уже звернулося понад 30 студентів, що бажають підробити влітку».

Випускниця КНЕУ Ірина Цвілюк, сьогодні працює в «ProCreditBank»: «Для банківської справи важливо поєднувати критичне та аналітичне мислення. Стажування в Болгарії навчило мене не лише навичкам професії, але й спілкуванню з колегами. Головне для досягнення результату – спільне бажання працювати заради ідеї».

Студент юридичного факультету коледжу КНЕУ Віталій Лук`яненко: «Мене дуже зацікавила пропозиція компанії «Intetics» - вивчити нову мову програмування, яку спеціально розробив замовник. У відкритому доступі її немає. Щоб потрапити у кандидати на  стажування, треба виконати два тестових завдання. Чому б не спробувати?»

Студентка факультету менеджменту Ірина Воронова: «Я навчаюсь на третьому курсі. Вважаю, саме час визначатися з подальшим працевлаштуванням, тому підходила до кожного стенду, розмовляла з роботодавцями. І тут неочікувана пропозиція!  Фірма «Olditravel» запрошує на стажування до Болгарії, де можна здобути ще одну професію, скажімо, масажиста, майстра манікюру, повара. Для цього треба заповнити анкету - і я використаю  шанс».

Підготувала матеріали провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою  ЦСЗ  Лариса Гуторова.