Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Основні результати міжнародної діяльності кафедри за 2016/2017 рр.

Протягом звітного періоду кафедрою макроекономіки та державного управління здійснюються професійно-ділові контакти та комунікаційні зв’язки з Міжнародною Асоціацією інституційних досліджень, Міжнародною Асоціацією з політичної економії, Науково-дослідним центром «Школа шанхайської економіки» Шанхайського університету фінансів та економіки (Китай, м. Шанхай) (д.е.н., проф. Малий І.Й.). Спільно із науково-дослідним економічним інститутом Міністерства економіки Республіки Білорусь підготовлюються розділи колективних монографій, здійснюється взаємна участь у наукових міжнародних конференціях, проводиться робота по розробці та укладанню договорів про співробітництво з кафедрою національної економіки і державного управління Білоруського державного економічного університету (Республіка Білорусь, м. Мінськ), встановлюються комунікаційні зв’язки із Болгарською макроекономічною асоціацією (д.е.н., проф. Ємельяненко Л.М.).  

Протягом березня-квітня 2017 року к.е.н., доцент кафедри макроекономіки та державного управління Сабадош Г. О. взяла участь у тренінгу «Інноваційно-інвестиційний розвиток ЄС», організованого кафедрою європейської інтеграції ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відповідно до гранту Європейської Комісії (Фонд Жана Моне). Тренінг проводився серед професорсько-викладацького складу різних ВНЗ. Програма тренінгу орієнтована на практичних працівників, котрі цікавляться сучасною політикою ЄС в галузі інвестиційно-інноваційного розвитку та спрямована на подолання стереотипів і відверто неправдивих відомостей про ЄС серед широких верств населення. За результатами проходження тренінгу Сабадош Г.О. отримала сертифікат, що засвідчують її участь у проекті Європейської Комісії.

У листопаді 2016 р. к.е.н., доценти кафедри Чистов С.М., Єфремов Д.П. та Королюк Т.О. взяли участь у презентації німецько-української бакалаврської програми «Публічне управління та адміністрування», яка є спільним напрацюванням Національної академії державного управління при Президентові України та Берлінської вищої школи економіки та права. Під час презентації було розкрито особливості програми, проблемні аспекти запровадження та необхідність створення відповідних передумов для її успішної реалізації. Отриманий досвід використовується у навчальному процесі викладачами кафедри.

Протягом листопада-грудня 2016 року к.е.н., доцент кафедри макроекономіки та державного управління Усик В.І.разом із колегами з інших ВНЗ України  взяла участь у Спільному науковому проекті з університетом Гонконгу «Молоді вчені в умовах війни в Україні».Усічні-червні 2017 року доцентУсик В.І. взяла участь у Програми розвитку лідерського потенціалу університетів за підтримки Британської Ради, Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України та Фундації лідерства для вищої освіти Сполученого Королівства, а також є учасником наукового проекту з університетом Гонконг“De-SovietizationofHigherEducation: Legacy-InnovationTensionsandCumulative(Dis)AdvantagesinCross-CulturalPerspective” (Десоветизация вісшего образования: у впровадженні інновацій та підсумкових академічних подіях у перспективі перетину культур). Завершення наукових проектів - грудень 2017 року.

У березні 2017 року к.е.н., доцент Москалюк Н.П. проходила стажування за програмою «Інновації у вищій освіті: світові тенденції та регіональний досвід» у європейських університетах: Університет Павла Йозефа Шафарика м. Кошице (Словаччина), Державний Університет Коменського (м. Братислава, Словаччина), Мішкольцький університет (м. Мішкольц, Угорщина),  Віденський університет (м. Відень, Австрія). Результатом стажування є досвід організації навчального процесу у відвіданих університетах, який може бути використаний у КНЕУ.

Протягом звітного періоду тривало доопрацювання проекту заявки на грант Європейської Комісії „Імплементація механізмів інноваційної політики Європейського Союзу у підготовці фахівців з національної економіки і публічного управління та адміністрування” за програмою Еразмус+ (Модулі Фонду Жана Моне), що була подана у 2016 році та отримала позитивні висновки експертів ЄС та деякі зауваження і пропозиції (д.е.н., проф. Никифоров А. Є.).

24-25 листопада 2016 колективом кафедри макроекономіки та державного управління організована і проведена науково-практична конференція Модернизація управління національною економікою, в який взяли участь науковці з Китайської народної республіки, Білорусії, Казахстану, Молдови. Доповіді учасників конференції та інформація, отримана у ході наукового спілкування буде використана при розробці навчальних програм і посібників та наукових публікацій.

Остання редакція: 24.07.18