Правове регулювання корпоративних відносин (для неюридичних спеціальностей)

(для неюридичних спеціальностей)

Навчальна дисципліна "Правове регулювання корпоративних відносин" призначена для вивчення студентами спеціальності "Менеджмент корпорацій (АТ) " магістерського рівня денної, вечірньої та заочної форм навчання.
Метою дисципліни є формування у майбутніх фахівців знань, умінь та навичок щодо створення господарських товариств (зокрема, акціонерних) та припинення їх діяльності, порядку розподілу та використання прибутку господарського товариства, побудови управління в господарському товаристві відповідно до чинного законодавства України.
Завданнями дисципліни є:
— формування вмінь та навичок щодо створення господарських товариств, а саме вмінь складати та аналізувати установчі документи товариства відповідно до чинного законодавства, проводити та контролювати дотримання порядку створення товариства (дій щодо проведення установчих зборів, державної реєстрації товариства тощо);
— набуття навичок щодо порядку та умов виплати дивідендів за корпоративними правами з дотриманням прав учасників/акціонерів;
— ознайомлення з нормами законодавства, які регламентують побудову управління в товаристві, набуття навичок щодо створення органів управління, правильного розмежування та закріплення компетенції кожного з них.
Оволодівши зазначеним комплексом знань, студенти повинні вільно орієнтуватись у системі корпоративного законодавства України; уміти користуватись офіційними правовими виданнями, нормативно-правовими актами; застосовувати набуті знання в своїй практичній діяльності; самостійно вирішувати окремі питання правового характеру з реалізації своїх професійних повноважень, готувати відповідні документи в процесі створення, функціонування та припинення акціонерних товариств.

Зміст:
Тема 1. Система корпоративного законодавства України. Корпоративні права як об’єкт правового
              регулювання.
Тема 2. Корпоративні утворення (корпоративні суб’єкти) в системі юридичних осіб.
Тема 3. Правосуб’єктність організаційно-правових форм корпорацій-юридичних осіб в Україні.
Тема 4. Система корпоративного управління (органи корпорацій).
Тема 5. Правовий статус учасників корпоративних відносин.
Тема 6. Особливості майнової основи функціонування організаційно-правових форм суб’єктів
              господарювання за корпоративних відносин.
Тема 7. Право на інформацію та корпоративні відносини.

Навчальна дисципліна "Правове регулювання корпоративних відносин" входить до переліку вибіркових.

Остання редакція: 20.04.16