Облік і звітність за міжнародними стандартами(каф. Міжнародного обліку і аудиту)

Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО) та Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) вже давно стали універсальними та широкозастосовуваними вимогами до підготовки фінансових звітів. Тому дисципліна «Облік і звітність за міжнародними стандартами» представляє сукупність методів, принципів, правил, практик та процедур, які використовують суб’єкти господарювання для підготовки фінансових звітів, а також розкриття додаткової інформації, необхідної для розуміння та оцінки їх фінансового стану, результатів діяльності як за звітний період, так і в динаміці.

Міждисциплінарні зв’язки: облік і звітність за міжнародними стандартами як навчальна дисципліна інтегрує велику кількість базових понять та прийомів загальнотеоретичних і спеціальних дисциплін таких, як: «Фінанси», «Гроші та кредит», «Статистика», «Фінансовий облік», «Міжнародна економіка», «Міжнародні фінанси», «Міжнародна торгівля», «Міжнародна інвестиційна діяльність», «Фінанси міжнародних корпорацій».

Мета вивчення навчальної дисципліни – набуття майбутніми фахівцями необхідних теоретичних знань з регулюючих положень і змісту МСФЗ та їх Тлумачень/Інтерпретацій, а також оволодіння практичними навичками щодо застосування процедур, пов’язаних із складанням та поданням фінансових звітів суб’єктами господарювання.

Навчальні цілі дисципліни–- надання студентам розуміння основних положень МСФЗ щодо складу фінансової звітності, підходів до визнання, оцінки та розкриття окремих статей, вміння обирати та встановлювати облікові політики і облікові оцінки в залежності від управлінських цілей суб’єктів господарювання, а також засвоїти методику формування як фінансових звітів окремими компаніями – суб’єктами підприємницької діяльності, так і консолідованих фінансових звітів групи підприємств.

Предметом вивчення навчальної дисципліниосновні вимоги МСФЗ щодо визнання, оцінки, подання та розкриття елементів фінансових звітів.

Вивчення дисципліни«Облік і звітність за міжнародними стандартами» ґрунтується на використанні інноваційних навчальних технологій. Викладення лекційного матеріалу передбачає проведення проблемних лекцій та розгляд окремих дискусійних питань. Також застосовуються ситуаційні завдання, круглі столи, робота в малих творчих групах.

Методичні матеріали 2021 "Облік і звітність за міжнародними стандартами"

Робоча програма 2021 "Облік і звітність за міжнародними стандартами"

Робоча програма 2023 "Облік і звітність за міжнародними стандартами"

Методичні матеріали 2023 "Облік і звітність за міжнародними стандартами"