Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Відбулась Перша Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Сучасні інформаційні технології та системи в управлінні».12 Квітня 2017р.

6-7 квітня 2017 року за ініціативи кафедри інформаційних систем в економіці відбулася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів із теми: «Сучасні інформаційні технології та системи в управлінні». Суттєвою особливістюцьогорічної конференції стала потужна підтримка з боку молодих учених, аспірантів, магістрів і студентів, які долучилися до висвітлення напрямів роботи конференції та отримали можливість обмінятися думками з питань, що визначають сьогодні стратегію розвитку і використання сучасних інформаційних технологій та систем в економіці нашої країни.До організаційного комітету було подано понад 100 заяв на участь у конференції, в тому числі 67 доповідей від представників ДВНЗ “КНЕУ ім. Вадима Гетьмана”. Найбільш активну участь у конференції взяли аспіранти і студенти Донецького національного університету імені Василя Стуса, Запорізького національного університету, Хмельницького національного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки.

Програма першого дня конференції включала проведення пленарного засідання під головуванням д.е.н., д.т.н., професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Рамазанова С.К. 

З привітальним словом до учасників конференції виступив в.о. директора інституту Інформаційних технологій в економіці, к.е.н., доцент Ващаєв С.С.

Змістовно та своєчасно прозвучав виступ завідувача кафедри інформаційних систем в економіці д.е.н., професора Устенка С.В., який акцентував увагу на перспективах розвитку ІТ-галузі в Україні та Університеті.

У виступі д.е.н., професора Вітлінського В.В. акцентовано увагу на моделюванні, як інтелектуальному ядрі нових інформаційно-комунікаційних технологій та проблемах безпеки та ризику функціонування інформаційних систем.

Доповідь Оселедька А. М., розробника програмного забезпечення (DBA) компанії DB Best Technologies, була присвячена автоматизованій міграції баз даних та розробленні програмних продуктів у цій сфері.

Фахівці компанії ENAVATE Катруша О. М. (провідний архітектор) і Рудяк Ю. В. (аналітик) у своєму виступі розкрили питання імплементації ERP систем MICROSOFT DYNAMICS в Україні та за кордоном. Було запропоновано студентам стажування з подальшою перспективою працевлаштування у ІТ-компанії.

На пленарному засіданні також виступилиаспіранти та студентиДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана", та гості з інших вузів України, зокрема: Борисов О. В., Галич Г.Б., Луцишин А.В., Бабенко А.О., Іванчикова О.А., Бондаренко Д.В., Кривохижа Ю.О., Бережний А.М.

Секційні засідання розпочались 7 квітня 2017 року о 10.00. Працювало 7 секцій за такими напрямами:

інформаційні технології і системи у економіці, техніці, логістиці та екології;

інноваційні комп'ютерні технології у науці і освіті;

інформаційно-аналітичні системи і технології прийняття рішень в економіці;

математичні методи, моделі, інформаційні системи та технології в економіці;

нейро-нечіткі, гібридні і когнітивні технології в інформаційних управляючих системах;

інтелектуалізація в інформаційних управляючих системах і технологіях; інформаційні системи і технології управління в інноваційній економіці;

системи штучного інтелекту.

Робота секцій відбувалася під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри інформаційних систем в економіці. Потрібно відзначити високу значимість представлених наукових доповідей, їх актуальність та прикладний характер.

Виступи учасників присвячено вирішенню широкого кола наукових питань, пов'язаних із проектуванням, розробленням та супроводженням сучасних інформаційних систем і технологій у непростий період світової економічної кризи. Серед кращих у своїх секціях відзначено Вознюка Я.Ю., Ракова Б.В.,Ломакіна В.В., Падалка А.С., Поповича П.П., Северінко К.О., Рибалко Я.В.

Підвів підсумки роботи конференції завідувач кафедри інформаційних систем, заступник голови організаційного комітету Устенко С.В. Він нагородив переможців наукових доповідей та зазначив, що головна мета проведеної конференції полягає у підвищенні і активізації ролі наукової молоді (студентів, магістрів, аспірантів і молодих учених) у розробках інформаційно-інноваційних проектів, інформаційних технологій,  різних типів і  класів систем.