КНЕУ найпрозоріший серед національних економічних університетів!11 Березня 2014р.

Наш університет у Рейтингу прозорості національних ВНЗ, який уперше було складено Центром дослідження суспільства, названо найпрозорішим серед національних економічних університетів України. Такий висновок зробили експерти Центру, які склали рейтинг в результаті оцінки готовності 110 національних вищих навчальних закладів бути відкритими у своїй роботі. Його результати були презентовані 28 лютого 2014 року.

Методологія цього пілотного проекту з формування рейтингу спиралася на те, що кожен університет отримав п'ять запитів з вимогою відповідно до норм Закону України “Про доступ до публічної інформації” надати такі дані: (1) декларації про доходи ректорів та проректорів; (2) штатні розписи; (3) кошториси та звіти про їх виконання; (4) перелік майна, який знаходиться на балансі ВНЗ; (5) перелік транспортних засобів, які знаходяться на балансі ВНЗ. Очікується, що організатори в майбутньому розширять базу показників та вдосконалять методику складання рейтингу. Також було перевірено готовність виконувати норми Закону про надання інформації телефоном. Окремо було проаналізовано, чи оприлюднюють університети на своїх офіційних сайтах інформацію про план державних закупівель.

Підготував Ільницький Д.О. за матеріалами Центру дослідження суспільства