Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Ризики на принади штучного інтелекту23 Квітня 2018р.

Перша  Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів «СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА СИСТЕМИ В УПРАВЛІННІ», що відбулася у КНЕУ 19–20 квітня, зібрала понад сто учасників з України, Польщі та Німеччини. Заслуховувались  не лише цікаві та вкрай корисні  для майбутніх фахівців доповіді, а й точилися дискусії між професорами, експертами, освітянами.

З вітальним словом до учасників звернувся директор навчально-наукового Інституту інформаційних технологій КНЕУ к.е.н., доцент С. С. Ващаєв.

«В Університеті відкрито нову спеціалізацію – системи штучного інтелекту,  - зазначив завідувач кафедри інформаційних систем в економіці  д.е.н., професор  С.В. Устенко. - Поки аналогічна спеціальність є лише у десяти вишах України, зокрема у  Львові, Харкові,  Дніпрі,  Запоріжжі. Попит на послуги динамічно зростає,  досвідчені кадри в дефіциті».

Завідувач кафедри економіко-математичного моделювання д.е.н., професор В.В. Вітлінський  згадав про бум розвитку АСУ (автоматизованих систем управління) у 70-і роки минулого століття: «Тоді працювали на архаїчній базі. Нині є усі можливості для розвитку штучних  підсилювачів  інтелекту , і треба  моделювати ризики. Хто домінуватиме  – людина чи робот?»

Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри інформаційних систем в економіці С.К. Рамазанов  наголосив: «Інтернет – допоміжний інструмент. Підключайте логіку, аналітичне мислення, поєднуйте навчання  з наукою».

Керівник із стратегічного маркетингу SMARTbusinessАндрій Бурлуцький навів конкретний приклад штучного інтелекту: нещодавно розроблено прилад , який  під час виклику таксі підраховує  оптимальну ціну для клієнта, враховуючи відстань, час виклику і навіть погодні умови.  Коли інноваційний прилад  запустили у практику, кількість замовлень зросла на 18 відсотків. Виступ  ITпрограміста  особливо зацікавив студентів коледжу КНЕУ.

Два дні поспіль учасники  конференції плідно працювали  за кількома напрямами: інформаційні технології в економіці, техніці, логістиці та екології;  інноваційні комп'ютерні технології у науці й освіті; автоматизація  процесів у медицині, готельно-ресторанному бізнесі тощо.

За результатами конференції буде видано електронний збірник тез та опубліковано на сайті КНЕУ.

Підготувала матеріали провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою  ЦСЗ  Лариса Гуторова.