Міжнародний семінар10 Травня 2017р.

Підписання Президентом України у січні 2015 року Указу "Про стратегію сталого розвитку України до 2020 року" стало початком складного і тривалого процесу реформування економіки та фінансової системи нашої країни. А оскільки за даними ООН майже 70% виробленої енергії та викидів парникових газів припадає на міста, то останні потребуватимуть значних ресурсів задля переходу на виробництво відновлюваної енергії, скорочення викидів - досягнення цілей сталого розвитку.

Особливої актуальності дана проблема набуває в Україні, де бюджети місцевого рівня відчувають хронічний дефіцит ресурсів - потребують більшої автономії у питаннях формування власних доходів та отримання доступу до міжнародних ринків позикового капіталу.
Тому вже традиційно на початку весни Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні, Університет м. Бремен (Німеччина), Наукове товариство студентів, аспірантів та молодих вчених, кафедри фінансів та фінансових ринків Київського національного університету ім. В. Гетьмана, Center for Blended Value Studies проводять семінар, присвячений фінансовим аспектам сталого розвитку.
Цьогорічний захід передбачав не тільки проведення дводенної сесії, де обговорювалися питання взаємозв'язку фінансової децентралізації та сталого розвитку, а й серію відкритих лекцій в стінах КНЕУ.
Так, 21 березня в КНЕУ відбулася відкрита лекція проф., др. А. Хайнеманна "Фіскальна децентралізація та теорія грантів". Також в цей день Леоні Бакеберг (апірант Університету м. Бремен) поділилася результатами дослідження "Соціальні наслідки фіскальної децентралізації: теорія і практика", яке проводиться в Університеті м. Бремен і присвячено оцінці впливу фінансової децентралізації на рівномірність розподілу доходів у суспільстві. По закінченні колоквіуму пані Леоні з радістю відповіла на запитання студентів, аспірантів та викладачів щодо можливостей навчання в Німеччині та отримання фінансової допомоги на ці цілі.

Основна частина семінару охопила 23 та 24 березня, дала можливість викладачам та експертам з Німеччини, Литви та України обговорити проблеми фінансової децентралізації та її впливу на досягнення цілей сталого розвитку.

На початку роботи семінару вітальні слова учасники семінару почули від пані Габріеле Бауманн (Голови Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні), Миколи Брусенка (заступника керівника департаменту Головного Департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації Президента України), д.е.н., проф. Віктора Федосова (завідувача кафедри фінансів КНЕУ), проф., др. А. Хайнеманна (Університет м. Бремен).

Так, окрім виступів проф., др. А. Хайнеманна та пані Леоні Бакеберг, в яких вони продемонстрували вплив фінансової децентралізації на рівномірність розподілу доходів у суспільстві, представники Університету м. Бремен (пані Юлія Фрезе та Аліна Наумов) поділилися результатами проекту з дослідження ролі "розумних міст" (Smart cities) на досягнення цілей сталого розвитку.
У доповіді Діани Гарлицької "Фінансові інструменти боротьби з екологічними ризиками" з Університету прикладних соціальних наук (м. Вільнюс, Литва) присутні могли отримати інформацію про інновації на фінансовому ринку, які дозволили містам та місцевим органам влади отримати доступ до необхідних ресурсів з метою вирішення найбільш актуальних проблем і досягнення цілей сталого розвитку.
Викладачі, студенти, аспіранти фінансово-економічного факультету та факультету міжнародної економіки і менеджменту також прийняли активну участь у роботі семінару, доповівши про результати власних досліджень у сфері фінансової децентралізації та сталого розвитку. Зокрема, значну увагу було приділено питанням нефінансової звітності, рейтингування, фінансових інновацій (облігації сталого розвитку, соціального впливу, тощо).
Щиро вдячні всім учасникам семінару! Сподіваємося, що даний захід надав корисну інформацію для подальших досліджень і реформ, став майданчиком для нових знайомств і обміну досвідом!
Наступний семінар “Фінансова децентралізація та сталий розвиток” відбудеться у червні 2017 року, в Університеті м. Бремен (Німеччина).
До зустрічі!

Фото: Ганна Завистовська

Наукове товариство студентів, аспірантів та докторантів КНЕУ
Кафедри фінансів та фінансових ринків