Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Наукова робота зі студентами: результати наукової студентської конференції КНЕУ-201629 Квітня 2016р.

Протягом 25-27 квітня 2016 року у КНЕУ відбулась 83-тя студентська наукова конференція «Інноваційний ресурс соціально-економічного прогресу України», яка здійснила вагомий внесок у інноваційний розвиток як університету, так і його студентів.

Конференція відбувалась у новому форматі, змінивши традиційні секційні засідання на поєднання онлайн-форумів учасників, реалізованих за допомогою спільнот соціальних мереж, та тематичних круглих столів за участю запрошених експертів-науковців та практиків.

Тематичні платформи, організовані на факультеті економіки та управління представлені на сторінці факультету тут.

Програма конференції університету представлена тут.

Кафедра макроекономіки та державного управління факультету економіки та управління цього року стала організатором тематичної платформи конференції «Державна політика інноваційного розвитку».

Мета тематичної платформи – розробка новітніх підходів до розвитку національної економіки на інноваційних засадах та обґрунтування практичних рекомендацій щодо формування і реалізації державної політики.

Напрямки роботи тематичної платформи охоплювали:

  1. Національні пріоритети розвитку економіки на інноваційних засадах.
  2. Інноваційний вектор удосконалення державної політики соціально-економічного розвитку.
  3. Інноваційні домінанти сталого розвитку за участі місцевих громад.

Модераторами тематичної платформи «Державна політика інноваційного розвитку» стали  Ємельяненко Лариса Михайлівна – д.е.н., професор кафедри макроекономіки та державного управління та  Федірко  Наталія  Вікторівна  –  к.е.н.,  доцент  кафедри  макроекономіки  та державного управління.

Платформа конференції «Державна політика інноваційного розвитку» цього року об’єднала рекордну за останні роки кількість учасників – 50, якими стали представники 2-5 курсів різних факультетів університету.

Зокрема, свої дослідження на платформі представили студенти факультетів економіки та управління, міжнародної економіки і менеджменту, фінансово-економічного, інформаційних систем і технологій, а також економіки аграрно-промислового комплексу.

Під час роботи тематичної платформи конференції студенти презентували результати своїх наукових досліджень:

  • на онлайн-форумі;
  • на засіданні круглого столу.

Усі учасники тематичної платформи представили результати власних досліджень на сторінці спільноти Google+ кафедри макроекономіки та державного управління «Державна політика інноваційного розвитку». Онлайн-форум щодо обговорення представлених доповідей учасників розпочався 25 квітня 2016 року і триває надалі.

 

Засідання круглого столу «Державна політика інноваційного розвитку» відбулось 26 квітня 2016 року в ауд. 259 (протягом 10.00-13.00). Для участі у круглому столі організаторами було запрошено зовнішнього експерта д.е.н., професора, завідувача відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки і прогнозування НАН України» Дейнеко Людмилу Вікторівну. Також у роботі круглого столу взяли участь завідувач кафедри макроекономіки та державного управління д.е.н., професор Малий Іван Йосипович та наукові керівники - к.е.н., доцент Жданов Володимир Ігорович, к.е.н., доцент Москалюк Наталія Петрівна, к.е.н., доцентСабадош Ганна Олександрівна, к.е.н., доцент Усик Віра Іванівна. Під час роботи круглого столу було презентовано 13 доповідей студентів, що були відібрані за результатами незалежного рецензування матеріалів досліджень учасників.

З матеріалами досліджень учасників тематичної платформи «Державне політика інноваційного розвитку» можна ознайомитись на сторінці спільноти Гугл+ "Державна політика інноваційного розвитку" тут.

Презентовані доповіді учасників виявились сучасними та змістовними, містили конструктивну критику державної економічної політики в Україні та розкривали новітні методики вирішення проблем економічного розвитку, орієнтовані на впровадження інноваційних пріоритетів перетворень.

Повний фото-звіт роботикруглого столу тематичної платформи "державна політика інноваційного розвитку" представлений на сторінках кафедри в мережах Google+та Facebook.

Детальний звіт про результати роботи тематичної платфоми представлений тут.

Усі студенти, які розмістили свої матеріали на сторінці спільноти «Державна політика інноваційного розвитку» були нагороджені сертифікатами учасників конференції та мають змогу за рекомендацією наукового керівника подати тези доповідей для їх опублікування у електронному збірнику матеріалів конференції.