Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2009 рік

 
«Глобальні імперативи розвитку національних фінансових систем»
 

Стукало Наталія Вадимівна            
Дата захисту: 05.03.2009 
Науковий керівник: д.е.н., професор Мозговий Олег Миколайович

Дисертаційна робота присвячена системному дослідженню теоретичних і практичних проблем розвитку національних фінансових систем в умовах глобалізації. Проаналізовано методологічні підходи аналізу інтернаціоналізації. Розкрито теоретичну сутність фінансової глобалізації з ідентифікацією чинників її розвитку. Визначено позитивні та негативні наслідки глобалізації для національних фінансових систем. Підтверджено гіпотезу нерівномірності інтенсивності розвитку глобалізації економіки.Розроблено методологічний підхід дослідження національних фінансових систем. Запропоновано індекс фінансової глобалізації та складено рейтинг відібраних автором країн світу за цим індексом. Визначено основні тенденції розвитку фінансових систем країн світу, у тому числі України, в умовах глобалізації. Обґрунтовано концепцію поетапної адаптації фінансової системи України у глобальному фінансовому середовищі.

Автореферат

 
«Розвиток національної регуляторної політики в процесі становлення глобальної торговельної системи»
 

Мельник Тетяна Миколаївна
Дата захисту: 28.09.2009
Науковий керівник: д.е.н., професор Мазаракі Анатолій Антонович

Дисертаційна робота присвячена розробленню теоретико-методологічних засад формування національної регуляторної політики за умов посилення глобалізації і на цій основі обґрунтуванню стратегічних напрямів розвитку експортного потенціалу України. У роботі досліджено теоретичні засади реалізації національних економічних інтересів як науково-методологічної основи розроблення національної регуляторної політики, визначено сутність поняття національних економічних інтересів у зовнішньоторговельній сферіта удосконалено концепцію їх формування і захисту. Досліджено еволюцію системи регулювання торговельних потоків, роль інституціональних регуляторів та джерела конкурентних переваг у сучасній постіндустріальній економіці і на цій основі розроблено парадигму зовнішньо-торговельної політики в контексті реалізації національних економічних інтересів. Проаналізовано сучасний стан розвитку багатостороннього міждержавного регулювання зовнішньоторговельних відносин, можливості забезпечення національних економічних інтересів, а також вплив базових угод СОТ на діяльність українських підприємств різної галузевої належності та визначено напрями забезпечення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому і світових ринках.

Автореферат

 
«Асиметрія глобального розвитку: соціально-економічний вимір»
 

Столярчук Ярослава Михайлівна
Дата захисту: 27.11.2009
Науковий керівник: д.е.н., професор Поручник Анатолій Михайлович

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретичних засад глобального економічного розвитку та обґрунтуванню його асиметричного характеру. Проаналізовано системні структурні трансформації у світовому виробництві, виявлено ключові тенденції міжнародної монополізації капіталу в епоху глобалізації. Розкрито форми прояву міждержавної технологічної асиметрії, проаналізовано процеси регіональної реструктуризації світового фінансового ринку, оцінено рівень глобальних фінансових дисбалансів та їх макроекономічні наслідки.

Автореферат