Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2012 рік

 
«Облік і контроль операцій з давальницькою сировиною (на прикладі олійно-жирових підприємств)»
 

Козіцька Наталя Олександрівна
Дата захисту: 26.01.2012 
Науковий керівник: к.е.н., доцент Олійник Яна Вікторівна

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних та практичних аспектів обліку та контролю операцій з давальницькою сировиною на олійно-жирових підприємствах України. У роботі розглянуто основні особливості та причини здійснення операцій з давальницькою сировиною олійно-жировими підприємствами України. Поглиблено трактування економічної сутності поняття «давальницька сировина» та «операція з давальницькою сировиною». Уточнено та запропоновано алгоритми оцінки давальницької сировини на момент її надходження і передачі в переробку; послуг переробки як у виконавця, так і замовника послуг; продуктів переробки залежно від мети їх подальшого використання. Удосконалено процес формування і відображення в обліку інформації про операції з давальницькою сировиною шляхом деталізації складу рахунків аналітичного обліку третього і четвертого порядків. Розроблено та запропоновано комплекс контрольних процедур за операціями з давальницькою сировиною та їх обліково-аналітичне забезпечення на основі системного підходу.

Автореферат

 
«Аналіз та аудит інвестиційних проектів»
 

Грицай Тетяна Леонідівна
Дата захисту: 16.02.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Парасій-Вергуненко Ірина Михайлівна

Дисертація присвячена розробленню теоретичних засад аналізу й аудиту інвестиційних проектів та практичних рекомендацій щодо їх удосконалення. Досліджено сутність поняття «інвестиційний проект», його характерні риси як об’єкта аналізу та аудиту. Удосконалено класифікацію видів інвестиційних проектів, обґрунтовано методичні підходи до аналізу інвестиційних проектів та джерел їх фінансування. Розроблено теоретичні та методичні засади інформаційного забезпечення аналізу інвестиційних проектів. Проаналізовано переваги й недоліки статичних і динамічних методичних підходів до аналізу ефективності інвестиційних проектів. Обґрунтовано доцільність застосування теорії реальних опціонів при оцінюванні інвестиційних проектів і доведено її практичну цінність. Запропоновано використання системи збалансованих показників BCS як інструменту аналізу ефективності інвестиційних проектів з урахуванням нефінансових характеристик. Розроблено концептуальну модель проведення аудиту інвестиційних проектів, визначено його принципи, основні завдання, запропоновано загальну схему його проведення та виокремлено основні аудиторські процедури в межах основних організаційних етапів аудиту. Для інформативного забезпечення плану та програми перевірки інвестиційних проектів по кожному розділу програми аудиту розроблена система аудиторських процедур у вигляді тестів та запропоновано робочі документи аудитора.

Автореферат

 
«Інформація управлінського в аналізі ефективності діяльності державних вищих навчальних закладів»
 

Куцинська Марія Володимирівна
Дата захисту: 16.02.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Шпанковська Ніна Григорівна

 

Автореферат

 
«Аналіз операційної діяльності машинобудівних підприємств»
 

Волков Дмитро Петрович
Дата захисту: 12.03.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Калабухова Світлана Вікторівна

Дисертація присвячена дослідженню питань організації проведення та удосконалення методики аналізу операційної діяльності машинобудівних підприємств. Проведено аналіз економіко-правової сутності основної операційної діяльності та охарактеризовано основні її складові для проведення подальших досліджень. Шляхом проведеного всебічного вивчення специфіки діяльності машинобудівних підприємств сформовано інформаційну базу для проведення аналітичного дослідження основної операційної діяльності. Здійснена оцінка існуючих теоретико-методологічних засад аналізу основної операційної діяльності дала можливість сформувати відповідну методику аналітичного дослідження з урахуванням специфіки машинобудівної галузі. Викладено пропозиції щодо використання показників для аналізу заготівельної діяльності, що дозволить у подальшому сформувати ефективну політику управління системою забезпечення основними ресурсами для безперебійного функціонування суб’єкта господарювання. Окреслено основні аспекти та удосконалено методику аналізу виробничої та збутової діяльності машинобудівних підприємств, запропоновано порядок оцінки результатів основної операційної діяльності на основі дослідження ключових результуючих параметрів функціонування. На основі проведеного дослідження на окремих підприємствах галузі надано рекомендації щодо проведення діагностики стратегічних можливостей основної операційної діяльності з урахуванням її впливу на побудову загальної стратегії розвитку. Окреслено коло проблемних питань щодо стану інноваційного розвитку машинобудівних підприємств та запропоновано заходи щодо раціонального використання інноваційного потенціалу.

Автореферат

 
«Облік і аналіз власного капіталу комунальних унітарних підприємств»
 

Пустяк Ольга Василівна
Дата захисту: 12.03.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Лисенко Надія Михайлівна

Дисертація присвячена актуальним питанням удосконалення обліку і аналізу власного капіталу комунальних унітарних підприємств у контексті управління ефективністю його використання. У роботі досліджено сучасні погляди науковців на власний капітал як об’єкт обліку та аналізу. Проаналізовано особливості організаційно-правової форми заснування комунальних унітарних підприємств та визначено їх вплив на формування власного капіталу. Визначено концептуальні підходи до вартісного вимірювання власного капіталу у бухгалтерському обліку. Розкрито сучасний стан обліку власного капіталу та розроблено пропозиції вдосконалення методики обліку статутного капіталу, додаткового капіталу, коштів – потенційних джерел формування власного капіталу. Визначено особливості розкриття інформації про власний капітал у фінансовій звітності та обґрунтовано способи її вдосконалення. Розкрито теоретичні та організаційні аспекти здійснення комплексного аналізу чинників, що впливають на зміну складу, структури власного капіталу та ефективність його використання. Розроблено та запропоновано організаційно-методичні положення аналізу достатності забезпечення комунального унітарного підприємства власним капіталом.

Автореферат

 
«Обліково-аналітичне забезпечення фінансового моніторингу банківських операцій»
 

Бугаєнко Анастасія Веніамінівна
Дата захисту: 06.04.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Кіндрацька Любомира Максимівна

З метою облікового забезпечення операцій, які відповідають ознакам фінансового моніторингу, у дисертаційній роботі розроблено методику виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу за даними синтетичного обліку та статистичної звітності банку; запропоновано приклади виявлення таких операцій в електронній вибірці; розглянуто процес облікового супроводження операцій банку, які підлягають фінансовому моніторингу за стадіями облікового процесу: первинного, поточного, підсумкового; розглянуто параметри аналітичного обліку таких операцій. Для аналітичної оцінки операцій, які підлягають фінансовому моніторингу або носять сумнівний характер, запропоновано модель скоринг-процесу, який побудовано на основі методу кластеризації; розроблено методику аналізу ефективності функціонування системи ПЛД/ФТ в банку; розроблено алгоритм та критеріальні значення оцінки рівня ефективності внутрішньобанківської системи ПЛД/ФТ.

Автореферат

 
«Облік і внутрішній аудит витрат автотранспортних підприємств»
 

Грицак Неля Юріївна
Дата захисту: 06.04.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Петрик Олена Анатоліївна

Дисертацію присвячено розвитку теоретичних положень і розробленню рекомендацій з удосконалення бухгалтерського обліку і внутрішнього аудиту витрат автотранспортних підприємств, пов’язаних з наданням автотранспортних послуг. На основі дослідження галузевих особливостей діяльності автотранспортного підприємства визначено їх вплив на систему бухгалтерського обліку і внутрішній аудит витрат. Сформовано структуру обліково-інформаційного забезпечення організаційно-економічного механізму діяльності та управління розвитком автотранспортного підприємства, яка складається із п’яти блоків (цільового, аналітичного, ресурсного, конструктивного та прогнозного). Уточнено об’єкт та завдання обліку витрат даних суб’єктів господарювання. Надано характеристику складових витрат автотранспортного підприємства, що відносяться до собівартості автотранспортної послуги (за елементами та статтями витрат). Розроблено документи бухгалтерського оформлення та з урахуванням запропонованих носіїв облікової інформації уточнено організаційні положення технології облікового процесу. Доведено необхідність запровадження нових рахунків аналітичного обліку витрат автотранспортних підприємств. Окреслено об’єкти, суб’єкти та завдання внутрішнього аудиту автотранспортних підприємств, удосконалено організаційно-методичні елементи внутрішнього аудиту витрат з надання автотранспортних послуг за трьома блоками: ресурсним, вартісно-утворювальним і ціноутворювальним; надано пропозиції щодо застосування окремих методичних прийомів внутрішнього аудиту витрат автотранспортних підприємств.

Автореферат

 
«Аналіз господарської діяльності комунальних підприємств: методика та організація»
 

Галенко Сергій Миколайович
Дата захисту: 23.04.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Свірко Світлана Володимирівна

У дисертації теоретично обґрунтовано та розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення методики і організації аналізу господарської діяльності комунальних підприємств з урахуванням особливостей даної форми власності, галузевої специфіки їх діяльності та соціальної місії цих суб’єктів господарювання в національній економіці. Розкрито особливості аналітичного дослідження діяльності комунальних підприємств. Виокремлено основні завдання операційного, фінансового та стратегічного аналізу з урахуванням галузевої специфіки їх діяльності. Розроблено систему аналітичних показників для проведення операційного аналізу діяльності комунальних підприємств транспортної галузі та запропоновано методичні підходи до аналізу ефективності діяльності госпрозрахункових комунальних підприємств; удосконалено методику аналізу їх фінансової стійкості. Запропоновано методику аналізу соціального ефекту від функціонування комунальних транспортних підприємств. Поглиблено теоретичні засади організації аналізу господарської діяльності підприємств комунального сектору, виокремлено її основні етапи та визначено основні аналітичні процедури в розрізі таких її складових. Надано характеристику кожної із зазначених складових та розроблено карту руху аналітичних інформаційних потоків, у якій систематизовано вхідну та вихідну аналітичну інформацію у вигляді відповідних показників, аналітичних звітів, регламентовано терміни та визначено виконавців цієї роботи.

Автореферат

 
«Облік і аналіз операцій з оренди основних засобів»
 

Лебедик Галина Володимирівна
Дата захисту: 23.04.2012
Науковий керівник: к.е.н., професор Лук’яненко Любов Іванівна

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретичних, методичних, організаційно-практичних аспектів обліку й аналізу операцій з оренди основних засобів. Розкрито економічну сутність і зміст оренди з урахуванням її особливостей та вирізнено серед інших майново-правових відносин; проаналізовано стан і дано оцінку організації та нормативно-правовому забезпеченню обліку й контролю операцій з оренди основних засобів державних підприємств, досліджено фактори впливу та обґрунтовано необхідність поліпшення механізму укладання, виконання й розірвання договорів оренди; вивчено та оцінено сучасний стан і зарубіжний досвід обліку орендних операцій з метою розроблення практичних рекомендацій щодо його вдосконалення та ефективного використання в процесі управління об’єктами основних засобів державних підприємств; запропоновано класифікацію оренди, визначено й систематизовано її основні класифікаційні ознаки. Проаналізовано зміст облікової політики та внесено пропозиції з удосконалення. Обґрунтовано необхідність і запропоновано поліпшення документального оформлення, синтетичного й аналітичного обліку операцій з оренди основних засобів. Досліджено повноту та деталізовано зміст показників бухгалтерської звітності. Здійснено комплексну оцінку забезпечення й ефективного використання державними підприємствами основних засобів. Оцінено діючу методику розрахунку орендної плати на державних підприємствах та виявлено напрями удосконалення.

Автореферат

 
«Обліково-аналітичне забезпечення міжбанківських кредитних операцій в Україні»
 

Сулима Мар’яна Олександрівна
Дата захисту: 25.05.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Кіндрацька Любомира Максимівна

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних і організаційно-методичних підходів до формування обліково-аналітичного забезпечення міжбанківських кредитних операцій. Уточнено економічний зміст міжбанківських кредитних операцій, доповнено їхню класифікацію. Обґрунтовано доцільність внесення змін до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України відповідно до уточненої методики їх обліку. Запропоновано вдосконалити обліковий процес міжбанківського кредитування в іноземній валюті через формування обліково-технологічної карти, що використовується з метою контролю і дотримання послідовності та ефек¬тивності здійснення міжбанківських кредитних операцій. В основу обліково-технологічної карти покладено ідею врахування «очікуваних збитків». Досліджено чинну методику бухгалтерського обліку кредитних операцій Національного банку України і надано рекомендації щодо її вдосконалення. Виявлено проблему невідповідності вітчизняної нормативної бази і МСФЗ щодо відображення в обліку формування резервів за міжбанківськими кредитами і запропоновано шляхи її вирішення. Удосконалено організацію та методику аналізу міжбанківських кредитних операцій. Представлено комплекс економічних показників та алгоритм їх обчислення для здійснення факторного аналізу міжбанківських кредитних операцій. Для забезпечення комплексності аналізу обґрунтовано необхідність деталізації приміток звітності банку в розрізі статей. Процедура оцінювання ефективності міжбанківських кредитних операцій передбачає застосування диференційованого підходу та відбувається в рамках «доцільність – ризиковість – прибутковість».

Автореферат

 
«Облік і аналіз виробничих запасів фармацевтичних підприємств»
 

Титенко Лариса Василівна
Дата захисту: 25.05.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Бондар Микола Іванович

Дисертація присвячена дослідженням теоретичних і практичних питань, пов'язаних з удосконаленням методики обліку та аналізу виробничих запасів фармацевтичних підприємств. У дисертаційній роботі розкрито економічну сутність виробничих запасів як об'єкта обліку та запропоновано власне визначення терміну «виробничі запаси». Досліджено та удосконалено класифікацію виробничих запасів для цілей фінансового обліку. Розроблено класифікацію допоміжних речовин за функціональним призначенням, що дає можливість поліпшити систему аналітичного обліку фармацевтичних підприємств. Обґрунтовано особливості застосування методів оцінки запасів при їх вибутті за системою постійного і періодичного обліку. У дисертаційній роботі здійснено аналіз діючої практики обліку надходження та використання виробничих запасів і надано рекомендації щодо його удосконалення з метою підвищення ефективності управління виробництва. Запропоновано порядок створення резерву під знецінення виробничих запасів з урахуванням терміну їх придатності. Розроблено структуру собівартості лікарських засобів в частині матеріальних витрат. Запропоновано перелік показників та вдосконалено методику проведення економічного аналізу, спрямованого на підвищення ефективності використання виробничих запасів на фармацевтичних підприємствах.

Автореферат

 
«Облік і аудит вексельних операцій в Україні»
 

Галушка Наталія Йосипівна
Дата захисту: 01.06.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Пустовіт Ганна Володимирівна

Дисертаційну роботу присвячено актуальним проблемам обліку й аудиту вексельних операцій в Україні. У роботі розглянуто основні напрямки становлення та розвитку вексельного ринку в Україні; досліджено теоретичні та практичні аспекти організації обліку й аудиту вексельних операцій на вітчизняних підприємствах. Сформульоване авторське визначення поняття «вексель» та «дебіторська вексельна заборгованість»; визначено основні ознаки векселів і уточнено їх класифікацію відповідно до цілей обліку й аудиту; обґрунтовано напрямки практичного застосування аудиту вексельних операцій на досліджуваних підприємствах. Удосконалено систему документального оформлення вексельних операцій, що передбачає використання розроблених автором форм документів бухгалтерського оформлення (акта приймання-передачі векселя для підтвердження фактичної передачі (одержання) векселя, акта пред’явлення векселя до сплати для забезпечення ступеня гарантованості здійснення платежу за векселем, відомості аналітичного обліку векселів придбаних як додатку до відомості аналітичного обліку фінансових інвестицій) та уточнених форм фінансової і статистичної звітності для забезпечення аналітичності обліку вексельних операцій. Досліджено теоретичні питання й напрямки практичного застосування аудиту вексельних операцій і запропоновано вдосконалену систему його організації та методики на досліджуваних підприємствах.

Автореферат

 
«Облік і контроль в управлінні якістю продукції молочного скотарства»
 

Кругла Марина Миколаївна
Дата захисту: 01.06.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Ткаченко Іван Терентійович

Дисертація присвячена проблемам удосконалення теоретичних положень, методики, організації обліку та внутрішньогосподарського контролю якості продукції молочного скотарства. У роботі уточнено теоретичні основи обліку і контролю якості продукції молочного скотарства, визначено місце якості продукції серед завдань управління сучасним підприємством. Здійснено класифікацію показників оцінки якості молока. Встановлено вплив організаційно-технологічних особливостей виробництва молока на організацію обліку та контролю якості продукції. Запропоновано вдосконалити систему документального оформлення й узагальнення інформації щодо якості виробленого і реалізованого молока. Обґрунтовано доцільність уточнення складу та номенклатури статей обліку витрат через виокремлення статті «Витрати на забезпечення якості продукції». Визначено методичні підходи бюджетування діяльності молочно-товарних ферм. Розроблено організаційно-методичну модель внутрішньогосподарського контролю якості продукції молочного скотарства та вдосконалено організаційні засади механізму контролю ефективності виробництва і реалізації молока.

Автореферат

 
«Організаційні аспекти та інституційні чинники становлення професії аудитора в Україні»
 

Макеєва Олена Леонідівна
Дата захисту: 25.06.2012
Науковий керівник: к.е.н., професор Савченко Володимир Якович

У дисертаційній роботі досліджено та охарактеризовано професію аудитора в рамках інституційного підходу та екстраговано поняття інституту, формальних та неформальних складових інституційного розвитку, досліджено створення органу суспільного нагляду як окремої складової інституту аудиту. Основну увагу приділено визначенню та опису стану аудиту, аудиторської діяльності та професії аудитора в Україні, узагальненню досвіду функціонування інституту аудиту в ліберальних економіках світу. За результатами проведених досліджень встановлено, що інститут аудиту в Україні успішно завершив фазу формального становлення, однак потребує серйозного реформування відповідно до сучасних світових вимог та положень спільного доробку ЄС. Оскільки в світі ефективно функціонують декілька моделей аудиту (приватна, державна та змішана), їхнє порівняння з актуальним станом аудиту в Україні дозволило виявити та описати організаційні форми та інституційні фактори модернізації аудиту та легалізації професії аудитора. У результаті застосування системного підходу розроблено та науково обґрунтовану стратегію реформування інституту аудиту до вимог Директиви 2006/43/ЄС шляхом переформатування діючої системи регулювання аудиторської діяльності (визнання Аудиторської палати України органом суспільного нагляду та делегування окремих функцій з сертифікації та контролю якості професійним організаціям), що підвищить довіру інвесторів та суспільства до професії аудитора, а також надасть змогу визнати побудовану модель інституту аудиту такою, що є еквівалентною вимогам ЄС.

Автореферат

 
«Облік та аудит незавершеного виробництва будівельних підрядних підприємств»
 

Кричун Петро Михайлович
Дата захисту: 25.06.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Зотов Володимир Олександрович

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних і організаційно-методичних аспектів обліку та аудиту незавершеного будівельного виробництва на підрядних підприємствах України. У роботі проаналізовано існуючі визначення та уточнено зміст термінів «незавершене виробництво», «незавершене будівництво» і «незавершене будівельне виробництво» (НБВ). Досліджено практику обліку НБВ, виявлено та ідентифіковано причини відхилень від принципів обліку, закладених П(С)БО. Виділено організаційно-технологічні особливості підрядного будівництва та досліджено їх вплив на облік і контроль витрат та здачу виконаних робіт, як чинників, що впливають на відображення показника НБВ. Обґрунтовано вибір оптимального методу обліку витрат на виконання будівельних контрактів. Надано рекомендації щодо напрямків розробки та впровадження змін до П(С)БО 18 «Будівельні контракти» і щодо вдосконалення організації та методики аудиту витрат і доходів під час виконання будівельних контрактів. Особливу увагу було присвячено питанням внутрішнього аудиту НБВ та особливостям функціонування служб внутрішнього аудиту на підрядних підприємствах, розроблено план аудиту підрядного підприємства та проект внутрішнього фірмового стандарту з аудиту НБВ.

Автореферат

 
«Фінансова звітність підприємств: обліково-аналітичні аспекти»
 

Івахів Юлія Олегівна
Дата захисту: 05.10.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Ямборко Галина Анатоліївна

У дисертації досліджено методичні положення щодо розкриття та аналітичної обробки інформації у фінансовій звітності і розроблено низку практичних рекомендацій з їх удосконалення. Розкрито економічну сутність фінансової звітності, її необхідність і фактори розвитку, значення й роль для господарюючих суб’єктів під час прийняття економічних рішень. Сформульовано теоретичні засади фінансового звітування як інформаційної системи через встановлення і характеристику його мети, суб’єктів, інформаційно-економічних відносин між ними, принципів, об’єкта й предмета їх взаємодії. Згруповано інформацію, що надається при фінансовому звітуванні за низкою ознак. Виокремлено і систематизовано основні елементи фінансової звітності та з’ясовано взаємозв’язки між ними. Висвітлено головні положення бухгалтерського обліку щодо складання фінансової звітності через дослідження порядку й методики визнання, оцінювання об’єктів обліку, способів та форм подання користувачам інформації про результати господарської діяльності підприємства за звітний період. Розкрито важливі аналітичні аспекти фінансової звітності, продемонстровано її практичну цінність при вивченні стану і результатів діяльності підприємства користувачами. Розвинуто теоретичні основи аналізу фінансової звітності, досліджено її елементи на предмет аналітичності, обґрунтовано доцільність ширшого використання вимірників грошових потоків для цілей аналізу. Удосконалено методику вивчення ефективності функціонування господарюючого суб’єкта, оцінювання якості відповідних фінансових показників його роботи на основі даних фінансової звітності.

Автореферат

 
«Обліково-аналітичне забезпечення оцінки ефективності банківської діяльності»
 

Таранов Денис Михайлович
Дата захисту: 05.10.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Кіндрацька Любомира Максимівна

Дисертацію присвячено формуванню концепції оцінки ефективності діяльності банків, науковому обґрунтуванню теоретичних засад та розробці методики оцінки ефективності діяльності банків, обліково-аналітичному забезпеченню процесу оцінки ефективності діяльності банків. У дисертації отримали подальший розвиток трактування сутності понять "ефективність діяльності банку" та "оцінка ефективності діяльності банку". Визначено загальні та специфічні банківські критерії ефективності як основа відображення багатоаспектності поняття "ефективність". Класифіковано та проаналізовано методи оцінки ефективності діяльності, визначено їх недоліки та переваги при застосуванні в банківських установах. Надано теоретичне обґрунтування доцільності та порядку застосування методу грошової доданої вартості для оцінки ефективності діяльності банківських установ, адаптовано складові методу грошової доданої вартості до специфіки діяльності банку з урахуванням типів інвестицій, притаманних банківському бізнесу, удосконалено алгоритм розрахунку показника грошової доданої вартості та його складових, розроблено схеми грошових потоків банку в межах зазначеного методу. Сформовано облікове забезпечення процесу оцінки ефективності діяльності банку: розроблено номенклатури рахунків управлінського обліку для врахування грошових потоків банку, запропоновано алгоритми розрахунку показника грошової доданої вартості та його складових на основі рахунків. Розроблено облікові номенклатури та документограму руху носіїв облікової інформації, що використовується в оцінці ефективності діяльності банків.

Автореферат

 
«Інвентаризація активів промислових підприємств України»
 

Коритник Лілія Петрівна
Дата захисту: 17.12.2012
Науковий керівник: к.е.н., доцент Олійник Яна Вікторівна

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних положень і розробці практичних рекомендацій з удосконалення нормативного, методичного та документального забезпечення інвентаризації для визначення достовірності даних бухгалтерської інформації як основи ефективного управління суб’єктами господарювання. У роботі розглянуто основні особливості здійснення інвентаризаційного процесу на промислових підприємствах України. Поглиблено трактування сутності і важливості інвентаризації як методу обліку шляхом уточнення її мети, завдань, об’єктів, суб’єктів, класифікації основних категорій інвентаризаційного процесу, методичних прийомів і принципів. Уточнено та запропоновано організацію технології інвентаризаційного процесу шляхом моделювання його стадій. Удосконалено правовий та обліковий регламент інвентаризаційного процесу завдяки уточненню понятійного апарату, визначення неузгодженості термінів і пропозицій щодо їх гармонізації в нормативно-правових актах, які регулюють бухгалтерський облік і фінансову звітність. Визначено організацію технології інвентаризаційного процесу способом моделювання його стадій через виокремлення мети, переліку завдань, суб’єктів та їх функцій і значення, прийомів і процедур інвентаризації, характерних для кожної стадії, що забезпечує інформаційну підтримку оперативного та стратегічного управління промислових підприємств. Розроблено і запропоновано змістовно-функціональну схему моніторингу інвентаризаційного процесу промислового підприємства.

Автореферат

 
«Складання, аналіз та аудит фінансової звітності підприємств»
 

Яцишин Наталія Зіновіївна
Дата захисту: 17.12.2012
Науковий керівник: д.е.н., професор Лучко Михайло Романович

У дисертації досліджено методичні положення складання, аналізу та аудиту фінансової звітності підприємств та розроблено низку рекомендацій з їх удосконалення. Розкрито місце та роль фінансової звітності в системі бухгалтерського обліку, уточнено сутність поняття «принцип бухгалтерського обліку», умотивовано застосування терміну «загальноприйняті фундаментальні судження», розширено склад якісних характеристик корисності інформації, відображеної у фінансовій звітності, розвинуто сучасну парадигму фінансової звітності в Україні. Досліджено комплекс методичних питань щодо складання форм річної фінансової звітності вітчизняних підприємств, а саме: сформовано рекомендації з порядку формування Приміток до фінансової звітності; обґрунтовано необхідність поділу останніх на класифікаційні групи, розширення їх змістовного навантаження в частині облікової політики, інформації щодо фінансових інвестицій; доповнено форму 2 «Звіт про фінансові результати» та сформовано методичні рекомендації з її заповнення. Проведено оцінку існуючих методів аналізу та аудиту фінансової звітності та запропоновано оновлені їх підходи, обґрунтовано та сформовано аналітичну складову Приміток до річної фінансової звітності шляхом розробки розділу ХVІ «Загальний аналіз фінансового стану за основними показниками».

Автореферат

 

Остання редакція: 05.11.19