Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2015 рік

 
«Облік і аналіз виробничих запасів підприємств деревообробної промисловості України»
 

Стецюк Надія Євгенівна 
Дата захисту: 09.04.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Лучко Михайло Романович

Метою даної дисертації є розвиток й удосконалення теоретичних, методичних та організаційних положень бухгалтерського обліку та аналізу виробничих запасів деревообробних підприємств України. У процесі дослідження розвинуто теоретичні засади обліку та аналізу виробничих запасів через уточнення поняття «виробничі запаси» та їх загальної класифікації, класифікації за ознакою участі у процесі виробництва для потреб бухгалтерського обліку, технічної класифікації, а також завдань та функцій бухгалтерського обліку та аналізу виробничих запасів. Оптимізовано підходи до оцінки виробничих запасів в розрізі їх видів. Розвинуто підходи до документування операцій за виробничими запасами як в організаційному, так і в методичному аспектах. Для забезпечення повноти відображення інформації за виробничими запасами та підвищення її аналітичності деталізовано аналітичні ознаки субрахунку 201 «Сировина й матеріали» та 209 «Інші матеріали» на основі обґрунтованого авторського ранжування. Удосконалено організаційні та методичні положення аналізу виробничих запасів шляхом: визначення кола інформаційних джерел для вказаного напряму аналізу та формування в його межах їх класифікації, опрацювання підходів до аналізу продуктивності використання виробничих запасів на засадах побудованої моделі управління запасами підприємства, що дає можливість визначати вплив на розмір прибутку діапазону витрат, пов’язаних з їх зберіганням, розробки структурно – логічної схеми розрахунку потреб підприємства в конкретних виробничих запасах на період часу, розширення переліку загальних показників аналізу ефективності використання виробничих запасів шляхом доповнення їх показниками швидкості обороту виробничих запасів, оборотності виробничих запасів, терміну зберігання виробничих запасів, коефіцієнтом співвідношення темпів зростання обсягів виробництва і темпів росту вартості виробничих запасів за звітний період.

Автореферат

 
«Аналіз витрат операційної діяльності підприємства»
 

Абрамова Олена Володимирівна
Дата захисту: 27.04.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Калабухова Світлана Вікторівна

Дисертацію присвячено науковому обґрунтуванню теоретичних підходів та удосконаленню методичного забезпечення економічного аналізу витрат операційної діяльності підприємства з урахуванням різних облікових концепцій калькулювання собівартості продукції та стратегічного контролю витрат. Узагальнено економічну сутність витрат операційної діяльності підприємств промисловості. Досліджено вплив структури операційних витрат підприємства на результати господарської діяльності та розроблено класифікацію витрат для цілей аналізу з урахуванням їх групувань в різних облікових методиках калькулювання собівартості продукції та в системах стратегічного контролю витрат. Розвинуто методичне забезпечення аналізу витрат на виробництво та собівартості продукції із урахуванням концепцій обліку і калькулювання виробничих витрат «стандарт-костинг», «абзорпшен-костинг», «директ-костинг», «таргет-костинг», «кайзен-костинг», «АВ-костинг». Вдосконалено методичний інструментарій аналізу витрат операційної діяльності із урахуванням концепцій стратегічного контролю витрат: за стадіями життєвого циклу продукції, за ланцюжком створення вартості продукції, за ринковими лідерами галузі функціонування, на забезпечення якості продукції. Розроблено технологію аналізу витрат операційної діяльності з урахуванням всіх основних облікових концепцій калькулювання собівартості продукції та стратегічного контролю витрат, що забезпечує максимальний пошук резервів мінімізації витрат на виробництво і реалізацію продукції в умовах конкурентного середовища та досягнення лідерства у витратах в галузі функціонування.

Автореферат

 
«Стратегічний аналіз діяльності інтегрованих підприємств»
 

Романенко Олеся Валеріївна
Дата захисту: 27.04.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Галенко Оксана Миколаївна

У дисертації досліджено теоретичні засади стратегічного аналізу діяльності інтегрованих підприємств і розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення його організаційно-методичного забезпечення. Сформовано теоретико-методичну базу розвитку стратегічного аналізу діяльності інтегрованих підприємств через: обґрунтування змісту, визначення його об’єктів, функцій та завдань; узагальнення підходів до його розвитку, систематизацію основних методів проведення, ідентифікацію основних чинників виокремлення та принципів втілення в аналітичну практику. Обґрунтовано основні рівні проведення стратегічного аналізу діяльності інтегрованих підприємств, удосконалено методику його проведення на загально корпоративному рівні через розробку найбільш важливих її складових, зокрема, стратегічного аналізу ефективності використання ресурсного потенціалу, стратегічного аналізу використання нематеріальних ресурсів, аналізу впливу інтеграційних операцій на вартість інтегрованого підприємства. Апробацію розроблених методичних положень проведено на прикладі вітчизняних та зарубіжних інтегрованих підприємств транспортного машинобудування. Сформовано підходи щодо вдосконалення організації стратегічного аналізу інтеграційних процесів, визначено рівні, етапи та програму його проведення. На базі збалансованої системи показників розроблено процедуру декомпозиції результатів стратегічного аналізу, стратегії в показники діяльності інтегрованого підприємства.

Автореферат

 
«Обліково-аналітичне забезпечення процесу експлуатації основних засобів будівельних підприємств»
 

Матієшин Марія Михайлівна
Дата захисту: 17.09.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Пилипів Надія Іванівна

У дисертаційній роботі вирішено наукове завдання щодо вдосконалення положень обліково-аналітичного забезпечення процесу експлуатації основних засобів будівельних підприємств. Узагальнено поняття “обліково-аналітичне забезпечення процесу експлуатації основних засобів” через уточнення сутності понять “обліково-аналітичне забезпечення” та “процес експлуатації основних засобів”. Значну увагу приділено удосконаленню організації та методики облікового забезпечення процесу експлуатації основних засобів будівельних підприємств у межах виокремлених його технологічних складових та розробленого алгоритму для узгодженості облікових процедур фінансового обліку і податкових розрахунків із списання витрат на ремонти основних засобів. Застосовано економетричні моделі та моделі дискримінантного аналізу для оцінки й прогнозування ефективності управління активною частиною основних засобів, а також розроблено алгоритм комплексної економічної оцінки доцільності ремонту об’єктів активної частини основних засобів будівельних підприємств.

Автореферат

 
«Управлінський облік і аудит витрат на постачання та передачу електричної енергії енергопостачальних компаній України»
 

Левицька Ірина Олексіївна
Дата захисту: 07.12.2015
Науковий керівник: к.е.н., професор Зубілевич Світлана Яківна

Дисертацію присвячено дослідженню теоретико-методичних підходів і розробці науково-практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення методики та організації управлінського обліку і аудиту витрат на постачання та передачу електричної енергії енергопостачальними компаніями України в контексті збалансованості національного суспільного розвитку. Досліджено теоретичну сутність поняття «витрати на постачання та передачу електроенергії», їх класифікацію з урахуванням концепції збалансованого національного розвитку, огляд вітчизняного законодавства та міжнародної практики з організації управлінського обліку та аудиту виробничих витрат. Проаналізовано особливості організації управлінського обліку та внутрішнього управлінського аудиту витрат на постачання та передачу електроенергії. Удосконалено обліково-аналітичну складову інформаційного забезпечення формування витрат на передачу та постачання. Обґрунтовано практичні підходи узагальнення даних управлінського обліку витрат на звітну дату. Вивчено методичні та організаційно-практичні підходи внутрішнього управлінського аудиту витрат на постачання та передачу електроенергії в 18 енергопостачальних компаніях України. Визначено: методичні, адміністративно- організаційні підходи щодо аудиторських процедур та етапів проведення аудиту; технологію автоматизованої обробки інформаційних потоків. Запропоновано використання методів математичного моделювання тарифоутворюючих статей для оптимізації собівартості послуг з постачання та передачі електроенергії.

 

Автореферат

 
«Облік та контроль культурних цінностей в Україні»
 

Коваленко Олеся Володимирівна
Дата захисту: 28.12.2015
Науковий керівник: к.е.н., доцент Ісай Оксана Василівна

Метою даної дисертації є комплексне дослідження теоретико-методичних і практичних питань з обліку та контролю культурних цінностей в Україні з урахуванням сучасних вимог та стратегічних цілей. У процесі дослідження розвинуто теоретичні підходи до розуміння основних понять у сфері обліку та контролю культурних цінностей через уточнення сутності поняття «культурні цінності» та створення їх загальної класифікації. Оптимізовано підходи до порядку документування операцій з культурними цінностями через удосконалення форми науково уніфікованого паспорта, а також розробку форми Картки обліку культурних цінностей для бухгалтерському обліку. Удосконалено методичні положення бухгалтерського обліку культурних цінностей в бюджетних музейних установах шляхом запровадження до рахунку 111 «Музейні цінності» субрахунків другого та третього порядків. Розвинуто теоретично-методологічні аспекти обліку культурних цінностей через розвиток характеристики принципів бухгалтерського обліку в контексті об’єкта дослідження та підходів до оцінки культурних цінностей. Удосконалено на основі розвитку сучасних підходів щодо залучення благодійних коштів на фінансування охорони та збереження культурних цінностей методику обліку операцій з отримання благодійних внесків бюджетними установами (музеями) у грошовій формі через запровадження субрахунків другого порядку до рахунків 712 та 812, відповідно, про доходи та видатки за іншими джерелами власних надходжень установ, для врахування фактора визначеності благодійником напрямів видатків благодійної допомоги. Розвинуто організаційну модель аудиту ефективності для музейних установ за рахунок включення питань ефективності управління залученими ресурсами від спонсорських організацій та меценатів (інвестиційні програми). Подальшого розвитку набули організаційно-методичні положення внутрівідомчого контролю діяльності музейних бюджетних установ з боку підрозділу внутрішнього аудиту Міністерства культури України. Удосконалено організацію роботи працівників служб внутрішнього аудиту музейних установ через розробку відповідного Положення про проведення внутрішнього аудиту для даних установ.

 

Автореферат

 
«Облік і контроль конфіскованих активів суб’єктів міжнародної економічної діяльності»
 

Кузьмінський Богдан Юрійович
Дата захисту: 28.12.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Бондар Микола Іванович

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних, організаційно-методичних і практичних положень обліку та контролю за конфіскованими активами суб'єктів міжнародної економічної діяльності. Проаналізовано положення нормативно-правових актів, що регулюють облік і контроль конфіскованих активів суб’єктів міжнародної економічної діяльності, вдосконалено їх класифікацію та запропоновано визначення. Розроблено і запропоновано наскрізну автоматизовану систему оперативного обліку та контролю за конфіскованими активами суб’єктів міжнародної економічної діяльності та державну базу даних зі спільною назвою Реєстр активів, вилучених митницею з метою накопичення інформації про всі фінансово-господарські операції з конфіскованими активами. Запропоновано формування спільного для всіх розпорядників конфіскованим майном інвентарного номера для кожного конфіскованого активу суб’єктів міжнародної економічної діяльності. Запропоновано варіант удосконалення організації документообігу та шляхи модернізації формування звітності за результатами розпорядження конфіскованими активами суб'єктів міжнародної економічної діяльності за допомогою їх автоматизації. Обґрунтовано необхідність вдосконалення процесу реалізації конфіскованих активів та посилення ролі оперативного контролю в ньому. Розроблені пропозиції щодо організації оперативного контролю конфіскованих активів суб'єктів міжнародної економічної діяльності та визначено потенціал його автоматизації.

 

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19