Участь КНЕУ в літньому саміті18 Липня 2017р.

10-14 липня  відбувся літній саміт студентів з різних ВНЗ освітньої мережі проекту ПРООН /ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" в м.Коблево, де наш університет представляла студентка вже 4 курсу спеціалізації "Менеджмент державних установ" Факультету економіки та управління Інна Чащина. І ось що Інна нам розповіла про свою пригоду:

"Мені випала нагода взяти участь у Літньому студенському саміті зі сталого місцевого розвитку, якою залюбки скористалась, і жодного разу не пошкодувала. Своїм досвідом я дуже хочу поділитись з іншими та сказати, що саме такі заходи надихають, розвивають нас та змушують діяти. Тому ніколи не гайте час на роздуми, «а чи потрібно мені це?», «а навіщо?», просто не втрачайте можливості дізнатись більше та одразу відправляйте заявки.

Саміт проходив у невеличкому селі Лугове, що на Миколаївщині, з 10 по 14 липня. Насправді я ще раз довела собі, що не важливо де, а важливо з ким ви проводите час. Цей саміт з підтримки цілей сталого розвитку зібрав в одному невеличкому місці студентів з різних куточків України, які згодом стали однією сім’єю, ладною діяти та змінювати наше майбутнє на краще.

Головна ціль Літнього студентського саміту - інформування громадян з цілями сталого розвитку, пошук шляхів досягнення цих цілей, передача знань про сталий місцевий розвиток майбутнім поколінням.

Наша програма складалась таким чином, що спочатку ми отримували теоретичні знання, тобто підгрунтя для того, аби можна було виконувати вже практичні завдання.

Можна було б писати дуже багато про кожен день, бо кожна мить була наповнена новими знаннями, неймовірними враженнями та завданнями.

Впродовж нашого перебування на саміті ми знімали відео, брали участь у флеш-мобі, розробляли анкети та проводили анкетування серед людей, які перебували у с. Лугове разом з нами. До речі, хотілось би відзначити, що за результатами проведеного анкетування, ми отримали такі дані: про проекти «Місцевий розвиток, орієнтований на громадян» знали усього 27% опитуваних, про цілі сталого розвитку чули 33%, а про проекти ЄС/ПРООН, які проводяться у місцях проживання опитуваних громадян, знали – 41%.

Окремо хочеться відзначити щоденний Teambuilding. Завдяки вправам, які можливо було виконати тільки співпрацюючи, наші тренери побудували міцну та сильну маленьку родину, яка й надалі виконувала усі задання разом. Це неймовірний досвід, який хочеться передавати далі.

Окремо хотілось би трішки розповісти про третій день нашого перебування у межах проекту. Ми здійснили виїзд в громаду. Громадська організація «Рівенська перлина» - це  об'єднання громадян, яке створюється задля спільної реалізації спільних інтересів. Великим надбанням для громади був досвід набутий під час реалізації мікророектів у співпраці із Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Основні два проекти, в яких ця громадська організація взяла участь, були направлені на енергозберегаючі заходи у дитсадочку та в амбуляторії, відбувся капітальний ремонт цих закладів. Після цього виїзду в громаду я зрозуміла, як проходить відбір сел, які беруть участь у програмі, які кошти виділяються на фінансування цих заходів, та як саме такі заходи змінюють життя людей.

П’ять днів швидко пролетіли, залишивши позитивні спогади, багато думок, незабутніх почуттів та найголовніше - неймовірних друзів!"

Ми дякуємо Інні за активну участь, за небайдужість, за гідне представлення свого Університету та за те, що поділилася своїми думками і враженнями. Разом дієвіше!