Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

85-та студентська наукова конференція

25 квітня 2018 року у Київському національному економічному університеті відбулася 85-та ювілейна загальноуніверситетська студентська наукова конференція «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти»

Ця подія стала святом студентської науки, засвідчивши величезну увагу, яка їй приділяється упродовж усієї багаторічної славетної історії нашого університету. За своєю спрямованістю конференція була націлена на пошук креативних ідей і талантів в економічній науці, які здатні у майбутньому стати запорукою конкурентного злету нашої держави та її входження до авторитетного клубу європейських держав.

На пленарному засіданні були присутні науковий актив і молоді дослідники з числа найбільш допитливих студентів з усіх факультетів та двох інститутів КНЕУ, а також їх наукові керівники. Вітаючи учасників конференції, ректор Університету – д.е.н., професор Лук’яненко Дмитро Григорович – наголосив на безпрецедентності і масштабності розгортання у глобальній економіці таких векторних мегатрендів світогосподарського розвитку як становлення цифрової економіки та системна креативізація усіх форм людської життєдіяльності. Вони не тільки докорінно змінюють світовий економічний ландшафт, але й значною мірою актуалізують проблематику адаптації національних стратегій країн до глобальних викликів. Головну роль у цих процесах відіграє фундаментальна наука, потужним рушієм якої є креативна молодь з числа молодих дослідників і студентів.

Вітальне слово до учасників конференції ректора КНЕУ

проф. Лук’яненка Д. Г.

У межах конференції були обговорені найбільш актуальні проблеми розвитку економічної і юридичної науки, а саме: економіки підприємств, інновацій в управлінні публічним сектором економіки; управління банківською діяльністю, інновацій у фінансовому контролінгу; страхового ринку України на шляху євроінтеграції; економіки агробізнесу; головних векторних трендів формування інноваційної економіки Європейського Союзу.

Великий інтерес викликала інформація заступника директора американської програми імені Фулбрайта в Україні п. Інни Бараш про грантові механізми інтернаціоналізації студентської науки. Було відзначено, що наука, як найбільш інтернаціональна за своєю природою сфера суспільної діяльності, потребує залучення масштабних грантових джерел, які здатні дати широкі можливості нашим студентам долучитись до реалізації творчих проектів у складі міжнародних колективів. З другого боку, наші студенти в обов’язковому порядку мають скористатись можливостями фінансової підтримки молодих умів в Україні, що її надає розгалужена мережа представництв фонду Фулбрайта в усьому світі. Саме американська наука задає нині головні тренди у світовій науці, чим активно у свій час скористались Китай, Японія, країни Латинської Америки. Тож українська молодь отримала чудовий шанс скористатись цими можливостями включитись у міжнародні науково-дослідні мережі.

Заступник директора американської програми імені Фулбрайта в Україні

п. Інна Бараш

На пленарному засіданні було продемонстровано ті реальні здобутки, які показали студенти КНЕУ на міжуніверситетських, національних і глобальних конкурсах соціальних та інноваційних проектів. Зокрема, великий інтерес викликав презентований командоюЕнактус КНЕУ виступ, що був представлений світовій спільноті у Лондоні на світових змаганнях з соціального підприємництва Enactus World Cup Championship2017.

Enactus- це міжнародна неприбуткова організація, що об’єднує студентів, викладачів та представників бізнесу, які використовують силу підприємницької дії і покращують якості життя та життєвих стандартів людей з різними потребами.

 Студенти 5 курсу магістерської програми «Управління міжнародною конкурентоспроможністю» Школьний Ігор, Замідра Ніна, Хлистова Олена, Висоцький Станіслав та студентка 6 курсу ФЕтаУ Бандрівська Ольга розказали про результати проектів, над якими вони працювали цілий рік:

        VeteransHub 4.5.0.- всеукраїнський проект системної координації діяльності  громадських організацій для ефективної взаємодії громадського суспільства і комплексної підтримки ветеранів. Це онлайн-платформа (http://veteranshub.ml) , яка об'єднує найкращі сучасні технології для формування тісної спільноти ветеранів, де вони можуть отримати допомогу в залежності від проблеми, яку необхідно вирішити.

Online Concilium- це міжнародний проект який, шляхом використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій, об’єднує медичних спеціалістів зі всього світу для консультацій та діагностики рідкісних захворювань. Інструмент реалізації проекту -  web-платформа, яка передбачає проведення онлайн консиліумів за участі лікарів зі всього світу. Крім того, проект надає студентам медичних університетів унікальну можливість  спостерігати (навчатись) за процесом діагностики та надає доступ до унікальних практичних матеріалів діагностованих випадків. Так само, архівом можуть користуватися і лікарі для розширення досвіду та отримання практичних компетенцій.

КНЕУ вже шостий рік поспіль бере участь в даній ініціативі і за цей час, наша команда вже стала триразовим чемпіоном України та реалізувала близько 20 соціально-підприємницьких проектів та ініціатив. Зараз команда Енактус КНЕУ активно готується до Національних змагань Enactus2018, що відбудуться 6 липня щоб представити свої нові проривні проекти. 

Також, студенти команди Енактус КНЕУ подали заявку на участь у Всеукраїнському фестивалі інновацій, що проходить під егідою Міністерства освіти і науки України, з проектом OnlineConciliumі пройшли у півфінал Всеукраїнського конкурсу стартап-проектів! Даний результат є дуже знаковим для Університету, оскільки цей ювілейний 85 тиждень студентської Науки в КНЕУ відбувався за тематикою: «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти».

Крім того, на конференції було представлено результати інвестиційного дослідження студентів КНЕУ, які в рамках глобального конкурсу з фінансової аналітики CFA Institute Research Challenge провели глибокий аналіз міжнародної ІТ-компанії «Luxoft». Команда КНЕУ стала національним чемпіоном цих змагань і гідно представила Україну на європейському фіналі у Дубліні (Ірландія) на початку квітня.

Учасники 85-ї ювілейної студентської конференції

З інформацією про міжуніверситетський студентський конкурс інноваційних проектів «SmartStudentAgrolab» виступила доцент кафедри економіки і менеджменту агробізнесу доц. Білич А. В. Вона ознайомила присутніх з головними напрямами пошуку рішень для стійкого розвитку агробізнесу та впровадження кліматичних інновацій, акцентувавши основну увагу на перспективах посилення міжнародної спеціалізації України в аграрній сфері та нарощування українського сегменту аграрної продукції на міжнародних ринках.

У своєму виступі «Інноваційний потенціал студентської науки КНЕУ» представник наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених доцент Парандій О. В. звернув увагу на роль інновацій у розвитку сучасної економіки. Генерація ідей для інноваційної діяльності потребує хорошої освіти, яка дозволяє ефективно працювати з інформацією, аналізувати та синтезувати її, бачити загальну картину та внутрішні взаємозв’язки. Найбільш ефективним стимулом інноваційного процесу є комунікація між людьми, яка дає змогу ділитись досвідом, думками та поглядами на проблеми з різних точок зору. Для заохочення такої комунікації необхідна організація конференцій, круглих столів, майстер-класів, відкритих лекцій та інших подібних заходів, сприяння академічній мобільності та грантовій активності.

Підбиваючи підсумок пленарного засідання 85-ї ювілейної студентської конференції ««Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти» проректор з наукової роботи проф. Антонюк Л. Л. констатувала, що молоді науковці КНЕУ перебувають на вістрі сучасних наукових тем і напрямків досліджень. Саме у студентській науці криються широкі можливості реалізації молодим поколінням науковців міждисциплінарних підходів у наукових дослідженнях, особливо за умов розбудови глобального науково-дослідного й освітнього простору.  

Секційні засідання, які проводилися на усіх факультетах і інститутах Університету викликали жваві дискусії й обговорення, що підтвердило високий потенціал студентської науки в КНЕУ, її тісний зв’язок з господарською практикою та високий інтерес студентів до креативних ідей та проектів, що генеруються науковими школами, кафедрами та творчими колективами нашого Університету. Це вселяє надію на те, що вітчизняна наука надає усі перспективи для розвитку не тільки на національному рівні але і на глобальному терені, у тому числі з використанням мережевих механізмів розбудови європейського науково-освітнього простору.

Остання редакція: 14.05.18