Тиждень права на факультеті міжнародної економіки і менеджменту05 Грудня 2017р.

5 грудня в межах Всеукраїнського тижня права - 2017 та роботи проекту «AESOP» за темою: «Правовий статус студента: від теорії до практики» доцентом Ю. М. Рижук були проведені тренінг для студентів 1-го курсу факультету міжнародної економіки та менеджменту та практичний семінар для 5-Ї групи 1-го курсу факультету маркетингу .

On December 5, within the framework of the All-Ukrainian Law Week - 2017 and the AESOP project on the topic: "Student Legal Status: from theory to practice", associate professor Yuliia Ryzhuk conducted a training course for students of the 1st year of the Faculty of International Economics and Management and practical seminar for the 5th Group of the 1 st year of the Faculty of Marketing.