Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Fulbright Visiting Scholar Program26 Квітня 2021р.

Шановні потенційні учасники Програми імені Фулбрайта! Просимо звернути увагу на те, що стан системи охорони здоров’я, удоступненість консульських послуг та безпечність подорожей, а також політика та організація роботи американських інституцій можуть вплинути на вашу участь у Програмі.

 

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців.

 

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

 

 

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

 

 

 У конкурсі можуть брати участь:

 • кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;

 • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

 • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

 

Загальні вимоги до кандидатів:

 
 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
 • вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.
 
* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та ін.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
 
** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.
 
*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х  років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється правило дворічного перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).
 
****Ті, хто проживали за кордоном п’ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. У такому разі тривалість перебування, що становить дев’ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком за кордоном.
 
 

Умови гранту:

 

Тривалість гранту – 3-9 місяців. Категорія гранту, що відкрита для учасників з України – Research. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

 

 

Учасники Програми отримують:

 

 • щомісячну стипендію;

 • додаткові кошти для придбання професійної літератури;

 • медичне страхування;

 • квиток в обидва боки.

 

Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):

 

 • онлайнова анкета, УВАЖНО прочитайте Інструкції до заповнення анкети;
 • опис проєкту наукових досліджень обсягом не більше 5-ти сторінок, 3.500 слів; поданий/завантажений у відповідну секцію онлайнової анкети;
 • бібліографія до наукового проєкту обсягом 1-3 сторінки, завантажена в онлайнову анкету;
 • curriculum vitae уміщений у відповідну секцію онлайнової анкети; обов’язковим додатком до CV є список наукових публікацій;
 • три рекомендаційні листи;
 • Зареєстровані згідно інструкцій рекомендодавці (секція «Register Recommenders») виповнюють відповідні онлайн форми рекомендаційних листів англійською мовою.

Відповідальністю апліканта є попіклуватись про вчасне подання рекомендацій до 15 жовтня 2021 року.

 • лист-запрошення з американської інституції (за наявності, не є обов’язковим документом, але бажаним);
 • обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних (виповнену й видруковану, з датою заповнення й засвідчену особистим підписом, у двох примірниках надіслати поштою на адресу Офісу Програми імені Фулбрайта).

Відсутність будь-якого із повище перелічених документів, за вийнятком листа-запрошення, унеможливить участь у конкурсі.

 

Документи, що прописані в анкеті, але подання яких не є у переліку обов’язкових: English Language Proficiency; Financial Support/Budget; Letter of Support From Home Institution.

 

Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:

 

 1. наукові досягнення й напрацювання;

 2. послідовність наукових намагань, зв’язок попередньо набутого досвіду з цілями й завданнями заявленим на конкурс проєктом дослідження;

 3. добре розроблений план проведення наукового дослідження з чітким обґрунтуванням важливості його реалізації для українських, рівно ж як і американських, інституцій, та відповідної галузі у цілому;

 4. переконливо продемонстрований потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами;

 5. готовність до ініціювання й упровадження нових курсів/проєктів/програм з дотичної спеціалізації/фаху, поширення й популяризація отриманих результатів проведеного дослідження по поверненні в Україну.

 

Конкурсний відбір здійснюється в Україні й передбачає наступні етапи:

 

 • перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2021)

 • рецензування робіт американськими й українськими фахівцями та визначення півфіналістів (листопад 2021)

 • співбесіда англійською мовою з півфіналістами; визначення рекомендованих кандидатів на участь у Програмі американо-українською комісією (грудень 2021).

 • затвердження стипендіатів Програми й поінформування про їх статус (травень 2022)

 • Програма не надає жодних пояснень аплікантам, якщо ті не обрані до напівфіналу, чи півфіналістам, що їх не рекомендовано до участі у Програмі.

 

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції відповідно до наукових цілей рекомендованих до участі.

 

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує півфіналістам витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; надає візову підтримку стипендіатам й членам родини (чоловік/дружина/діти віком до 21 року неодружені), якщо ті супроводжуватимуть стипендіата у час його перебування у США у рамках Програми.

 

Реченець подання документів – 15 жовтня 2021. До 23:59 подати онлайнову анкету, рівно ж як і всі вищеперелічені складники конкурсної заявки, включно з рекомендаційними листами. Обов’язкову додаткову форму – Згоду на обробку персональних даних – надіслати звичайною поштою на адресу Офісу Програми не пізніше 15 жовтня 2021 року.

 

Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного добору за посиланням: http://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

 

Щопонеділка, 15.00-16.00, на платформі ZOOM проводимо онлайн консультації для аплікантів Visiting Scholar Program. Зареєструватися можна тут: https://docs.google.com/forms. Інформацію про доступ до зустрічі надсилатимемо на вказану аплікантом адресу за годину до початку її проведення.