Навчайся в Європі14 Вересня 2015р.

Освітні програми, стипендії та гранти ЄС та держав-членів ЄС

2014-2020

Європейський Союз – це об’єднання 28 країн, які разом працюють задля миру і добробуту їхніх громадян. Своїх цілей вони досягають через дедалі тіснішу інтеграцію у різних сферах. У деяких із них Євросоюз уже сьогодні подібний до єдиної держави. Наприклад, у тому, що стосується сільського господарства або конкуренції. Ці сфери регулюються загальноєвропейськими законами та нормами, дотримання яких пильно відстежує Європейська Комісія. Водночас низка сфер належать до виняткової компетенції держав-членів. Серед них і освіта. Проте роль Європейського Союзу в ній велика й дедалі вагоміша. ЄС координує освітні процеси у державах-членах, допомагає їм ділитися кращим досвідом, сприяє освітній мобільності студентів і викладачів, підтримує партнерські зв’язки між вищими навчальними закладами різних країн. Із союзного бюджету фінансуються освітні програми, участь у яких можуть брати громадяни держав-членів та освітні установи. Поєднання зусиль країн Євросоюзу в сфері освіти отримало значний поштовх 2000-го року, коли було ухвалено Лісабонську стратегію: широку програму реформ, спрямовану на економічне зростання та зайнятість. У 2009 р. було прийнято стратегію європейського співробітництва у сфері вищої освіти та тренінгів, розраховану на період до 2020 р. Однією з освітніх цілей Євросоюзу є досягти, аби частка людей 30-34 років з вищою освітою сягала щонайменше 40%. Співробітництво в рамках ЄC в сфері освіти базується на спільному визнанні державами-членами того, що якісні знання й висока кваліфікація громадян ЄС є його надзвичайно цінним активом.

ТУТ ви можете знайти наступні розділи:

·        Європейський Союз і сфера освіти

·     Освітня програма Європейського Союзу Еразмус+: стипендії для навчання та короткострокового обміну

·        Коледж Європи

·        Вища освіта у державах-членах Європейського Союзу

Даний БУКЛЕТ надає цікаву інформацію щодо навчання в країнах ЄС та необхідні сайти для пошуку програми за різними напрямами.

Інформацію взято із сайта Еразмус офіс Київ: http://erasmusplus.org.ua/tempus-iv/karta-proektiv/69-kiev-map/476-asotsiatsiya.html