Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

В КНЕУ відбувся весняний IDEAFEST17 Травня 2025р.

IDEAFEST уже дев’ятий рік поспіль об'єднує креативних студентів, викладачів, експертів, підприємців, бізнес і партнерів навколо найціннішого ресурсу XXI століття — ідей, що здатні змінювати цілі галузі, відкривати нові ринки та допомагати перемагати навіть у найскладніші часи.

Цьогорічний фестиваль стартапів був особливим. Дякуючи Збройним Силам України, у лавах яких є і наші студенти, викладачі та випускники, ми мали можливість провести його у межах Тижня науки КНЕУ, присвяченого Дню науки в Україні, а також — у статусі Європейського хабу цифрових інновацій WIN WIN EDIH, ініційованого і підтриманого Європейською Комісією.

 Щирі вітання переможцям IDEAFEST-2025!

Диплом переможця та грошову премію у розмірі 10 тис.грн здобула команда у складі - Сергій Макаревич і Тимур Бараннік (Факультет міжнародної економіки і менеджменту, 2 курс, освітня програма "Міжнародні економічні відносини"), яка презентувала розробку "ALLTECH VTOL" — гібридного дрона з вертикальним зльотом та горизонтальним польотом, що може застосовуватися для багатьох цілей в агросекторі, логістиці та моніторингу.

Серед фіналістів та учасників — інноваційні проєкти в сферах безпеки, мікроінвестування, фітнесу та екології:

  • "Газоаналізатор. Розумна ручка"  (7 тис.грн)  —  пристрій автоматичного перекриття подачі газу та провітрювання приміщення при виявленні витоку (Вікторія Луцюк,  Інститут інформаційних технологій в економіці; ментор доцент кафедри інформаційних систем в економіці Граняк В.Ф.)
  • Kopiyka Capital  (5 тис.грн)  —  мобільний застосунок для мікроінвестицій  (Вікторія Лихобаба, Артем Мещеряков, Юрій Голуб, Факультет фінансів, 3 курс, освітня програма "Цифрові технології фінансових ринків"; ментор - проф. кафедри міжнародної економіки Т. Черницька)  
  • Pulsario — фітнес-застосунок із синхронізованим трекінгом рухів (Олександр Паторжицький, Факультет міжнародної економіки і менеджменту, 3 курс, програма  "Міжнародні фінансові відносини"; ментор проф. кафедри міжнародної економіки Т. Черницька)

Проведення фестивалю на високому рівні стало можливим завдяки поєднанню зусиль багатьох креативних особистостей, що дозволило всім залученим учасникам отримати задоволення та сподівання на краще майбутнє.

Передусім висловлюємо подяку ректору КНЕУ, професору Дмитру Лук’яненку за підтримку підприємницьких ініціатив молоді та візійне лідерство, а також проректору з наукової діяльності, професору Ларисі Антонюк за віру в ідею інноваційного лідерства та розвиток підприємницької екосистеми КНЕУ. 

Велика вдячність нашим міжнародним партнерам - Грегорі Гарднеру, професору кафедри бізнесу та економіки Університету штату Нью-Йорк (SUNY, США), та Джерельду Грошеку, професору Університету Редландс (Redlands University, США) за надихаючі слова, всебічну підтримку КНЕУ та розвиток академічного підприємництва.

Ми щиро дякуємо всім членам журі IDEAFEST 2025 за час, увагу, професійний розгляд і цінні коментарі, які стали важливою частиною зростання кожного з 19 студентських проєктів. Журі працювало у складі:

  • Дмитро ЛУК’ЯНЕНКО — ректор КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, д.е.н., професор
  • Андрій ГОРБАНЬ — Голова "Up To Future", академік НАН вищої освіти України, доктор медичних наук
  • Савелій БОНДАРЕНКО — директор ТОВ «НЕО БУХГАЛТЕРІЯ», член Спілки українських підприємців
  • Олександр ДИБА — CEO компанії "БАДВАСИ"
  • Ігор ПОРОХ — венчурний інвестор
  • Юлія ТУР — керівниця роздрібного бізнесу Sense Bank

Окрема подяка Науково-дослідному Інституту розвитку фінансового бізнесу КНЕУ, особисто заступнику директора Сергію Ходакевичу, за активну участь в організації заходу.

Ми вдячні ГС "Up To Future" за цінні призи для фіналістів та ТОВ "БАДВАСИ" - за спонсорську підтримку — ваша підтримка додає молоді впевненості й надихає на нові досягнення! Дякуємо Sense Bank за участь в експертному оцінюванні, чудові призи та гасло, що кожна "ідея для бізнесу має сенс".

Ми також дякуємо кожному ментору, викладачу, координатору, які допомагали командам упродовж підготовки. 

Пишаємося тим, що наша ініціатива була відзначена Британською асоціацією викладачів підприємництва (EEUK) нагородою "Каталізатор змін у підприємницькій освіті". Вона визнає університети, які доклали зусиль до створення середовищ, де ідеї народжуються, тестуються, втілюються — навіть у найскладніші часи.

Команда проєкту WIN WIN EDIH (проф. Л. Антонюк, проф. Д. Ільницький, проф. Т. Майорова, проф. Т. Черницька, доц. О. Денісова, доц. Ю. Гурова, ст.викладач. О. Циркун), Інститут вищої освіти та Центр підприємництва КНЕУ сподіваються, що конкурсні проєкти знайдуть подальший розвиток для перемоги та відбудови України!

Співфінансується Європейським Союзом. Висловлені погляди та думки належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Європейської Комісії. Європейський Союз та Європейська Комісія не несуть відповідальності за будь-яке використання цієї інформації. Проєкт WIN-WIN EDIH отримав фінансування в межах програми «Цифрова Європа» за грантовою угодою №101191647.