Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Андрійчук Василь Гаврилович

Кафедра: Кафедра економіки і менеджменту агробізнесу
Посада: професор кафедри економіки і менеджменту агробізнесу
Вчене звання: академік НАН України
Науковий ступінь: доктор економічних наук
Біографія:

Докторська дисертація: «Виробничий потенціал та ефективність його використання в сільському господарстві». Рік захисту – 1987. Місце захисту – Ленінградський економічний університет.

Народився у січні 1938 р. в селі Слобода-Шаргородська Вінницької області в сім’ї селян-колгоспників. Весь життєвий шлях тісно пов’язаний із сільським господарством – чотирирічне навчання в сільськогосподарському технікумі, робота в колгоспі агрономом і економістом за сумісництвом, а потім в сільському райкомі партії, аспірантура на кафедрі економіки і організації сільського господарства, після закінчення якої у 1966 р. по цей час працює на цій кафедрі – нині кафедрі економіки агропромислових формувань. Закінчив два вищих навчальних заклади з відзнакою. Брав безпосередню участь у розробці чотирьох Законів України і «Національної програми розвитку агропромислового виробництва і соціального відродження села на період 1999 – 2010 рр.»

Науковий доробок В.Г.Андрійчука становить 156 наукових праць загальним обсягом 378 д.а. За визначні здобутки в науковій діяльності і запровадження їх у виробництво на державному рівні обраний дійсним членом Української Академії аграрних наук – академіком. Його наукові досягнення високо оцінені органами державної влади: нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ колишнього СРСР (1987 р.), Знаком «За наукові досягнення» Міністерства освіти і науки України (2006 р.) та «Почесною відзнакою Української Академії аграрних наук» (2007 р.). За надання наукової допомоги у підготовці нормативних актів і рекомендацій виробництву нагороджений «Знаком пошани» Міністерства аграрної політики України (2004 р.). Є позаштатним радником Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин.

За створення сучасної навчальної літератури і значний внесок у підготовку економістів аграрного профілю нагороджений Знаком «Відмінник освіти України» (2001 р.).