Біржова діяльність

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»

EXCHANGE ACTIVITY

Рекомендована для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Мета дисципліни – формування знань та практичних навичок щодо принципів організації і механізму функціонування товарних, фондових і валютних бірж, процедури здійснення біржової торгівлі товарами за різними видами угод, стратегій біржового спекулювання і хеджування цінових ризиків, клірингової і брокерської діяльності. Особлива увага приділяється функціонуванню ф’ючерсної біржової торгівлі як з метою здійснення спекулятивних операцій, так і для хеджування цінових ризиків.

Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна викладається студентам бакалаврського рівня і пов’язана з іншими навчальними дисциплінами, зокрема, «Підприємництво І», «Підприємництво ІІ», «Фінанси», «Маркетинг», «Комерційна діяльність».

Методи навчання та засоби діагностики результатів навчання з навчальної дисципліни «Біржова діяльність» у відповідності до результатів навчання

Результат навчання

Методи навчання

Засоби діагностики/форми оцінювання

1.

Знання:

1.1.

Знати термінологію і мати базові й структуровані знання у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності для подальшого використання на практиці . (ПРН13_ОПП)

лекція, семінарське заняття, дискусія, вирішення практичних завдань, робота на симуляторі торгів

опитування,

тестування, презентація результатів,

1.2.

Знати нормативно-правове забезпечення діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур і застосовувати на практиці. (ПРН18_ОПП)

2.

Уміння/навички:

2.1

Володіти методами та інструментарієм для обґрунтування управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур (ПРН14_ОПП)

семінарське заняття,  вирішення практичних завдань, робота на симуляторі торгів, аналітична доповідь, вирішення ситуаційних вправ

тестування, перевірка практичних завдань, презентація результатів,

2.2

Оцінювати характеристики товарів і послуг у підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності за допомогою сучасних методів.

(ПРН17_ОПП)

2.3

Вміти вирішувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур і розв’язувати проблеми у кризових ситуаціях з урахуванням зовнішніх та внутрішніх впливів. (ПРН19_ОПП)

3.

Комунікація

3.1

лекція, семінарське заняття, дискусія, аналітична доповідь, вирішення ситуаційних вправ

опитування,

презентація результатів,

модульна контрольна робота, презентація індивідуального завдання, екзамен

4.

Відповідальність і автономія

4.1

Володіти методами та інструментарієм для обґрунтування управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур  (ПРН14_ОПП)

семінарське заняття, дискусія, вирішення практичних завдань, робота на симуляторі торгів, аналітична доповідь, вирішення ситуаційних вправ

перевірка практичних завдань, презентація результатів,

4.2.

Зміст навчальної дисципліни за темами:

Тема 1. Сутність та історія розвитку біржової торгівлі

Тема 2. Сучасний стан світового біржового ринку

Тема 3. Становлення та розвиток біржового товарного ринку в Україні

Тема 4. Законодавчо-правове регулювання біржової діяльності

Тема 5. Товарна біржа, як елемент інфраструктури ринку

Тема 6.Організація і технологія біржової торгівлі

Тема 7. Біржові товари

Тема 8. Формування та котирування цін на біржовому товарному ринку

Тема 9. Брокерська діяльність

Тема 10. Види біржових угод

Тема 11. Основи ф’ючерсної торгівлі

Тема 12. Концепція хеджування

Тема 13. Кліринг і розрахунки на біржовому ринку

Тема 14. Фондові біржі та їх діяльність на біржовому ринку

Тема 15. Основи функціонування валютного біржового ринку

Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни.

Старіков Олександр Юрійович, к.е.н., ел.пошта: starikov.oleksandr@kneu.edu.ua, oleksandr.starikov@kneu.ua

Рекомендовані інформаційні джерела:

1.  Солодкий М.О. Біржовий ринок. – К.: Джерела М, 2010.

2. Сохацька О.М. Біржова справа: Підручник: Навчальне видання. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 602 c.

3. Солодкий М.О. Біржовий ринок. – К.: Джерела М, 2001. – 336 с.

Остання редакція: 18.01.23