Підприємництво ІІ (Економіка фірми)

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«ПІДПРИЄМНИЦТВО 2 (ЕКОНОМІКА ФІРМИ)»

«ENTREPRENEURSHIP 2 (ECONOMICS OF THE COMPANY)»

Рекомендована для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Мета навчальної дисципліни полягає у формуванні комплексного економічного мислення та оволодінні категорійним апаратом, які дозволять зрозуміти механізм функціонування підприємницької діяльності, аналізувати та прогнозувати основні економічні показники такої діяльності та формувати моделі розвитку підприємств.

Місце дисципліни серед навчальних курсів професійної підготовки бакалавра зі спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» ( спеціалізація «Підприємництво і бізнес-технології»), визначається її змістом та орієнтацією на професійні компетенції майбутнього фахівця.  Дисципліна вивчається при отриманні базової вищої освіти.

Дисципліна «Підприємництво ІІ  (Економіка фірми)»  дає необхідну сукупність теоретичних  практичних знань щодо економічного здійснення підприємницької діяльності, зокрема, під час вивчення дисципліни, особлива увага приділяється методам, правилам та умовам комплексного підходу до питань управління господарським об'єктом.

Міждисциплінарні зв’язки дисципліни. Дисципліна «Підприємництво ІІ  (Економіка фірми)» є логічним продовженням курсу «Основи підприємництва (Підприємництво І)» та спирається на вихідні методологічні положення суміжних економічних дисциплін, зокрема макроекономіки, мікроекономіки, маркетингу, менеджменту, фінансів тощо.

Методи навчання та засоби діагностики, що відповідають визначеним результатам навчання за навчальною дисципліною  «Підприємництво ІІ  (Економіка фірми)»наведено в табл. 1.

Таблиця 1 – Методи навчання та засоби діагностики результатів навчання з навчальної дисципліни «Підприємництво ІІ  (Економіка фірми)» у відповідності до результатів навчання

Результат навчання за навчальною дисципліною

Методи навчання

Засоби

діагностики

Результат навчання

1.

Знання:

1.1

Концептуальні знання, набуті у процесі навчання та професійної діяльності, включаючи певні знання
сучасних досягнень

лекція, семінарське заняття, дискусія

презентація, опитування, тест, дискусія, модульна робота, екзамен

Критичне осмислення основних
теорій, принципів, методів і понять у навчанні та професійній діяльності

2.

Уміння/навички:

2.1

Розв’язання складних непередбачуваних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання, що передбачає збирання та інтерпретацію інформації (даних), вибір методів та інструментальних засобів, застосування інноваційних підходів.

семінарське заняття, дискусія, case-study

презентація, опитування, тест, модульна робота, case-study, індивідуальні робіти екзамен

3.

Комунікація

3.1

Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності

семінарське заняття, дискусія,вирішення конкретних задач та ситуацій

перевірка виконання розрахункових робіт, перевірка виконання вирішених конкретних задач та ситуацій, презентація,екзамен,

4.

Відповідальність і автономія

4.1

Управління комплексними діями або проектами, відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах

семінарське заняття, дискусія,вирішення конкретних задач та ситуацій, аналітична доповідь

перевірка виконання розрахункових робіт, модульна робота, екзамен

4.2

Здатність до подальшого навчання з високим рівням автономності

Зміст навчальної дисципліни за темами:

Тема 1. Персонал фірми

Тема 2.Капітал фірми. Основний капітал

Тема 3. Оборотний капітал

Тема 4.Інтелектуальний капітал

Тема 5. Інвестиційна діяльність фірми

Тема 6. Витрати фірми та ціноутворення

Тема 7. Ефективність підприємницької діяльності

Тема 8. Оподаткування підприємницької діяльності

Тема 9.  Бізнес-процеси фірми та їх оптимізація

Тема 10.Інноваційна діяльність фірми

Тема 11.Якість продукції та конкурентоспроможність підприємства

Тема 12.Економічна безпека підприємства та підприємницькі ризики

Тема 13. Реструктуризація, банкрутство, санація та ліквідація підприємства

Тема 14. Сучасні моделі розвитку підприємницької діяльності

Тема 15. Інтернет-технології у здійсненні підприємницької діяльності

Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни, та адреси їх електронної пошти.

Мельникова О.А. к.е.н.,доцент,доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва,  melnykova.oleksandra@kneu.edu.ua

Рекомендовані інформаційні джерела:

1.      Економіка підприємства: задачі, кейси, ділові ігри. Практикум / [Г.О.Швиданенко, І.М.Рєпіна та ін.]; за заг. ред. Г.О. Швиданенко. -К.: КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, 2017.- 300 с., іл.

2.      Економіка підприємства: підручник// [Г.О.Швиданенко, В. Г. Васильков, Н.П. Гончарова та ін.]; за заг. ред. Г.О. Швиданенко. -К.: КНЕУ, 2009 – 598с.

3.      Бойчик І.М Економіка підприємства: підручник. / І.М.Бойчик. –К.: Кондор - Видавництво, 2016. –378 с.

4.      Колот В.М., Рєпіна І.М., Щербина О.В. Підприємництво: організація, ефективність,  бізнес-культура:  навч.  посіб. –  Вид.3-є,  без змін /  В.М.Колот, І.М.Рєпіна, О.В.Щербина. – К.: КНЕУ, 2010. – 444 с.

Остання редакція: 08.02.23