Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Управління вартістю бізнесу

Мета навчальної дисципліниполягає в опануванні теорії та практики управлінських процесів, ознайомленні із передовим досвідом іноземних і вітчизняних суб’єктів підприємницької діяльності щодо прийняття рішень з менеджменту вартості підприємства.

Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна «Управління вартістю бізнесу» вивчається на другому (магістерському) рівні вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», спеціалізації «Підприємництво», в пакеті «Менеджмент підприємницької діяльності» для всіх форм навчання. Вона ґрунтується на логіці фахової спеціалізації та використання методологічних положень суміжних економічних дисциплін, зокрема підприємництво, біржова діяльність, оцінювання вартості бізнесу, адміністрування підприємницької діяльності.

Перелік компетенцій, яких набуде здобувач після опанування навчальної дисципліни:

Знати та розуміти:

ü Здатність спілкуватися професійною іноземною мовою, знати термінологію іншомовного походження з управління вартістю бізнесу.

ü Вміння виявляти, ставити, вирішувати проблеми та приймати обґрунтовані рішення з управління вартістю бізнесу.

ü Здатність проводити дослідження з управління вартістю підприємства з використанням теоретичних та прикладних досягнень в сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

ü Здатність проводити оцінювання вартості продукції, товарів і послуг, а також підприємств для продажу їх на товарній, ф’ючерсній та фондовій біржі.

ü Здатність до ефективного управління вартістю суб’єктів господарювання в сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Уміти:

ü Використовувати іноземну мову для забезпечення результативної наукової та професійної діяльності з управління вартістю підприємства.

ü Визначати, аналізувати проблеми підприємництва, торгівлі і біржової діяльності та розробляти заходи щодо їх вирішення.

ü Вміти здійснювати теоретичні і прикладні дослідження у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності з використанням сучасних методів і технологій.

ü Оцінювати за різними вартісними параметрами продукцію, товари, послуги, а також процеси, що відбуваються в підприємницьких, торговельних і біржових структурах, та робити відповідні висновки для прийняття управлінських рішень щодо діяльності на товарній, ф’ючерсній та фондовій біржі.

ü Вміти управляти вартістю суб’єктів господарювання у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності з метою забезпечення ефективності їх загального корпоративного управління.

Сфера реалізації набутих компетентностей - підприємницька, управлінська, консалтингова, аналітична, викладацька. Знання та вміння у межах тематики дисципліни необхідні майбутнім фахівцям для набуття практичних вмінь комплексного сприйняття та вирішення проблем, що виникають в діяльності підприємницьких структур для створення ефективної системи аналітичної підтримки бізнес-діяльності. Опанування змісту навчальної дисципліни повинно сприяти розумінню сутності та технологій визначення та управління вартістю бізнесу.

Зміст навчальної дисципліни за темами

Тема 1. Ціноутворення на підприємстві

Тема 2. Концепція управління вартістю підприємства

Тема 3. Оцінювання вартості підприємства

Тема 4.  Управління відносинами з учасниками фондового ринку

Тема 5. Організація первісної капіталізації підприємства

Тема 6. Організація корпоративного управління підприємствами

Тема 7. Інформаційна політика підприємства на фондовому ринку

Тема 8. Внутрішньогосподарська організація вартісного менеджменту

Тема 9. Раціоналізація структури капіталу за критерієм вартості підприємства

Тема 10. Вартісне обґрунтування операційних перспектив підприємства

Тема 11. Інвестиційне забезпечення вартості підприємства

Тема 12. Управління вартістю за корпоративного стиснення

Тема 13. Управління вартістю за корпоративного розширення

Тема 14. Дивідендна політика і вартість підприємства

Тема 15. Менеджмент вартості в процедурі ліквідації підприємства

Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни, та адреси їх електронної пошти.

Рєпіна Інна Миколаївна, доктор екон. наук, професор, rephousenew@gmail.com

Вострякова Валентина Юріївна, канд. екон. наук, доцент, vvostriakova@kneu.edu.ua

Рекомендовані інформаційні джерела

1.    Управління вартістю підприємства: навч.посіб. / О.Г.Мендрул. – К.: КНЕУ, 2011. – 538, [6] с.

2.    Г. Б. Смирницкий, А. Н. Чиркин, Оценка бизнеса: основы, инструментарий, практика. – К.: Издательство «Арт Экономи», 2013. – 312 с.

 

 

Остання редакція: 26.09.22