Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Тренінг-курс Бізнес-інжиніринг

Місце дисципліни серед навчальних курсів професійної підготовки магістра зі спеціальності «Підприємництво» визначається її змістом та орієнтацією на професійні компетенції майбутнього фахівця.  Дисципліна вивчається при отриманні повної вищої освіти..

Вивчення теоретичних і практичних основ бізнес-інжинірингу є обов’язковою умовою успішного переходу до нових принципів господарювання, характерних для мережевої економіки з елементами віртуалізації і відцифровування. Все це робить дисципліну «Тренінг-курс Бізнес-інжиніринг» необхідною в підготовці магістрів нового покоління, а також суттєвою конкурентною перевагою у подальшій професійній діяльності здобувача ступеня магістерського рівня.  .

Синергетичний ефект вивчення дисципліни також буде досягнутий за рахунок залучення до навчального процесу випускників університету в галузі підприємництва у вирішенні комплексних проблем у сфері економіки та підприємництва.

Міждисциплінарні зв’язки дисципліни «Тренінг-курс «Бізнес-інжиніринг»визначається особливостями підготовки магістрів зі спеціальності «076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Вона ґрунтується на сучасному теоретичному та методичному інструментарію діагностиці функціонування бізнес-процесів суб’єктів підприємництва, а також методологічних положеннях суміжних економічних дисциплін, зокрема, мікроекономіки, контролінгу, економіки підприємств, управління бізнес-процесами тощо. 

Мета дисципліни полягає у формуванні у студентів комплексу основних  теоретичних знань і прикладних навичок з розуміння ролі бізнес-аналізу та бізнес-аналітики в сучасних загальних економічних системах і моделях та забезпечення її ефективного реінжинірингу.

Завдання (навчальні цілі) дисципліни(вказується, зокрема, на досягнення яких компетентностей випускника спрямована дана дисципліна).

]  ознайомленнястудентів з понятійно-термінологічними, теоретичними положеннями і актуальним інструментарієм реінжинірингу підприємств, а також з функціями та процесами бізнес-інжинірингу;

]  набуттянавичок і вмінь щодо планування та організовування аналітичної  роботи на підставі застосування BigDataі DataMiningза умови застосування оптимальних управлінських рішень;

]  формуванняаналітико-прикладного інструментарію забезпечення роботи бізнес-аналітика та бізнес-архітектора у сфері фахових потреб з обраної спеціальності;

]  розвиток у студентів креативних, дослідницьких і організаторських здібностей щодо оперативного управління підприємством в умовах невизначеності зовнішнього і внутрішнього стану даного суб’єкта господарювання, а також розуміння ролі бізнес-аналітика і бізнес-архітектора в процесі трансформації і подальшого розвитку компанії.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен набути такі результати навчання:

 1. Знання основних принципів, методів і форм реінжинірингу бізнес-процесів на підприємстві; інструментарію, трендів та основного програмного забезпечення аналізу поточного стану та оптимізації існуючих бізнес-процесів на підприємстві задля прийняття оптимальних управлінських рішень;найбільш ефективних практик, форм і методів реінжинірингу, а також вміння застосовувати предикативну аналітику.

2.   Застосування доступних для розуміння замовниками, з однієї сторони, і виконавцями, з іншої, моделі, форми і засоби реалізації реінжинірингу бізнес-процесів компанії.

3.   Формувати та реалізовувати в практику функціонування компанії відповідні механізми реінжинірингу, спираючись на методику BigDataта DataMining, а також вибирати найбільш ефективні практики, форми і методи бізнес-інжинірингу, вміти застосовувати елементи предикативної аналітики.

4.   Забезпечення ефективної комунікацій між учасниками бізнес-процесів на підприємстві, при розробці заходів з реінжинірингу та їх впровадженні в діяльність суб’єкту господарювання.

5.   Оцінювати за різними параметрами продукцію, товари, послуги, а також процеси, що відбуваються в підприємницьких, торговельних і біржових структурах, та робити відповідні висновки для прийняття управлінських рішень.

6.   Вміти управляти суб’єктами господарювання у сфері підприємницької, торговельної та біржової діяльності з метою забезпечення їх ефективності шляхом постійного моніторингу, оптимізації та постійного вдосконалення існуючих бізнес-процесів компанії

7.   Демонструвати вміння вирішувати проблемні ситуації, що виникають в діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур за умов невизначеності і ризиків, які супроводжують процесні зміни бізнес-процесів компанії. Застосовувати доступні для розуміння замовниками, з однієї сторони, і виконавцями, з іншої, моделі, форми і засоби реалізації реінжинірингу бізнес-процесів.

Зміст навчальної дисципліни за темами

Тема 1. Когнітивна економіка і ера когнітивних обчислень

Тема 2. Введення в бізнес-інжиніринг

Тема 3. Основні стандарти в обробці бізнес-процесів і BigDate

Тема 4. Принципи та основи бізнес-аналітики

Тема 5. Бізнес-процес: моделювання та опис

Тема 6. Предикативна аналітика

Тема 7. Управління вимогами

Тема 8. Бізнес-архітектура: генезис, розвиток, стратегія

Тема 9. Тренди розвитку і вдосконалення бізнес-інжинірингу

Тема 10. Сучасні різновиди програмного забезпечення для бізнес-інжинірингу: огляд і основні функції

Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни

Смирнов Євген Валерійович, кандидат економічни хнаук, доцент, доцент кафедр ибізнес-економіки та підприємництва, s@edim.ua

 

Остання редакція: 26.09.22