Стажування викладачів кафедри в балтійських університетах та наукових установах за програмою: «Інноваційний розвиток європейських університетів: Балтійський шлях»24 Червня 2019р.

Викладачі кафедри економічної теорії пройшли стажування в балтійських університетах та наукових установах за програмою: «Інноваційний розвиток європейських університетів: Балтійський шлях».

Міжнародне стажування викладачів українських університетів в університетах країн Балтії, організатором якого є КНЕУ, проводиться вже вдруге. В цьому році стажування об’єднало викладачів з 11 українських університетів.

Серед співорганізаторів – 2  університети: Університет імені Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва), Латвійський університет природничих наук і технологій (м. Єлгава) та Естонська Академія Наук (м. Таллін). В оргкомітеті злагоджено працювали представники Університету імені Миколаса Ромеріса  та КНЕУ.

Вже другий рік поспіль основним заходом стажування є міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна безпека в світлі сучасних глобальних викликів» в Університеті імені Миколаса Ромеріса у Вільнюсі. В рамках конференції жваві обговорення надзвичайно змістовних доповідей відбулися як на пленарномузасіданні,так й під час роботи дискусійних панелей. Про представницький рівень конференції свідчить участь у пленарному засіданні таких спікерів, як: Пятрас Аштрявичус, член Парламенту Литви, який був офіційним представником Литви на переговорах про членство в ЄС.; Рамунас Станіоніс - радник Департаменту по східному партнерству; Аудроніс Ажубас - член Парламенту Литви, екс-міністр закордонних справ. Обговорювалися актуальні питання щодо специфіки вступу Литви до ЄС, аналізу внутрішніх та зовнішніх чинників, проблем та перспектив. Дискутували про можливості вступу в ЄС, які відкриваються для України. Під час обговорення питань міжнародної безпеки на панельних дискусіяхцікаві думки висловили литовський політолог Альвідас Медалінскас та українські науковці.

Наукові дискусії, круглий стіл та практичні семінари відбулися також в Латвійському університеті природничих наук і технологій (м. Єлгава) та Естонській Академії Наук (м. Таллін).

Результатами програми є виданий міжнародний збірник матеріалів конференції та отримання викладачами кафедри сертифікатів.