Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Освітня програма "Державна політика та публічне управління"

Стандарт вищої освіти за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування"
для другого (магістерського) рівня вищої освіти

(наказ МОН України №1001 від 04.08.2020)

Галузь знань 28 "Публічне управління та адміністрування"

Спеціальність 281 "Публічне управління та адміністрування"

Освітня кваліфікація Магістр публічного управління та адміністрування

Освітньо-професійна програма "Державна політика та публічне управління"

НАКАЗИ про започаткування, внесення змін до ОПП та призначення проєктної групи

Візитівка ОПП-2023

ОПП-2023

НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН 2023

 

РЕЦЕНЗІЇ СТЕЙКХОЛДЕРІВ

 

РОБОЧІ ПРОГРАМИ навчальних дисциплін та методичні матеріали

Каталог вибіркових навчальних дисциплін

 

 

 

 

 

 

Взаємодія зі стейкхолдерами:

Неформальна освіта

Практична підготовка

Кваліфікаційна магістерська робота

Архів документів

Матеріальна база забезпечення освітнього процесу за ОПП "Державна політика та публічне управління"
Презентація ОПП "Державна політика та публічне управління"

 

 

Мета освітньо-професійної програми підготовка висококваліфікованих керівників публічних інституцій, які володіють професійними компетенціями для результативного вироблення державної політики в різних галузях та суспільних сферах, здатні забезпечити нормативно-правову, організаційно-функціональну, соціально-економічну та інформаційно-аналітичну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спроможні ефективно розвивати кадровий потенціал організації та забезпечувати формування високого рівня професійного зростання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

ОСОБЛИВОСТІ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ

Особливість освітньо-професійної програми полягає у формуванні у здобувачів програм них компетентностей, спрямованих на забезпечення їх подальшого особистісного розвитку та кар’єрного зростання, які передбачають розуміння закономірностей модернізації організаційно-функціональних структур органів державної влади та органів місцевого самоврядування з метою удосконалення їх управлінської /адміністративної діяльності із застосуванням новітніх технологій. Акцент робиться на отриманні знань, набутті умінь та навичок щодо формування та реалізації державної політики в різних сферах та галузях, зокрема політики забезпечення національної безпеки, економічної політики, інформаційної політики, державної кадрової політики, соціальної та гуманітарної політики, державної політики цифрового розвитку, антикорупційної політики, політики регіонального розвитку. Освітньо-професійна прорама дозволяє оволодіти навичками стратегічного управління, побудови ефективних управлінських процесів та реалізації державно-управлінських рішень з використанням сучасних технологічних інновацій, раціонального і ефективного використання інформаційних ресурсів, а також орієнтована на опанування здобувачами навичок системного й креативного мислення, практичного використання новітніх технологій у публічному управлінні. Освітньо-професійна програма передбачає підготовку та публічний захист кваліфікаційної магістерської роботи, складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальністю в установленому порядку.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ ВИПУСКНИКІВ ПРОГРАМИ

Магістри публічного управління та адміністрування підготовлені для роботи в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, державних підприємствах, установах, організаціях, вищих навчальних закладах, академічних установах, бізнес-структурах, громадських організаціях, й здатні обіймати посади:

  • керівників (заступників керівників) центральних органів виконавчої влади, обласних, міських державних адміністрацій;
  • керівників директоратів, департаментів, управлінь, експертних груп, відділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів влади;
  • секретаріатів місцевих рад, керівників виконавчих органів місцевих рад;
  • керівників структурних підрозділів управлінського рівня у недержавних структурах та бізнес-організаціях;
  • керівників відділів експертного, інформаційно--аналітичного супроводу, діловодства, нормативно-правового забезпечення; організаційно-кадрової роботи, внутрішньої
  • політики, структур соціального забезпечення, стратегічних комунікацій та зв’язків з громадськістю органів державної влади та недержавних установ, підприємств та
  • організацій.

Посади випускників освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Публічне управління та адміністрування» відповідають професіям, визначеним у розділах 1-3 Класифікатора професій ДК 003:2010.

ПРОГРАМНІ РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ

  • Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, основ та технологій прийняття управлінських рішень.
  • Розв’язувати складні задачі публічного управління та адміністрування, враховуючи вимоги законодавства, виявляти правові колізії та проблеми, розробляти проєкти нормативно-правових актів для їх усунення.
  • Знати основні засади національної безпеки та уміти попереджати й нейтралізувати виклики і загрози національним інтересам України в межах своєї професійної компетенції.
  • Використовувати сучасні статистичні методи, моделі, цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання складних задач публічного управління та адміністрування.
  • Визначати пріоритетні напрями впровадження цифрового врядування та розвитку цифрової (електронної) демократії.
  • Здійснювати ефективне управління інноваціями, ресурсами, ризиками, проєктами, змінами, якістю, застосовувати сучасні моделі, підходи та технології, міжнародний досвід при проєктуванні та реорганізації управлінських та загально-організаційних структур.
  • Уміти розробляти національні/регіональні програмні документи щодо розвитку публічного управління, використовуючи системний аналіз і комплексний підхід, а також методи командної роботи.
  • Уміти здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні цифрові, інформаційні, комунікаційні технології у сфері публічного управління та адміністрування на засадах соціальної відповідальності, правових та етичних норм.
  • Спілкуватися іноземною мовою на професійну тематику, обговорювати проблеми публічного управління та результати досліджень.
  • Представляти органи публічного управління й інші організації публічної сфери та презентувати для фахівців і широкого загалу результати їх діяльності.
  • Розробляти обґрунтовані управлінські рішення з урахуванням питань європейської та євроатлантичної інтеграції, враховувати цілі, наявні законодавчі, часові та ресурсні обмеження, оцінювати політичні, соціальні, економічні та екологічні наслідки варіантів рішень.
  • Планувати і здійснювати наукові та прикладні дослідження у сфері публічного управління та адміністрування, включаючи аналіз проблематики, постановку цілей і завдань, вибір та
  • використання теоретичних та емпіричних методів дослідження, аналіз його результатів, формулювання обґрунтованих висновків.