Участь у семінарі НБУ «Практичні аспекти реалізації монетарної політики НБУ»13 Листопада 2017р.

Упродовж 9-10 листопада 2017 року відбувся третій семінар Національного банку України «Практичні аспекти реалізації монетарної політики НБУ».

Участь у ньому взяли представники кафедри макроекономіки та державного управління, зокрема заступник завідувача кафедри професор Ємельяненко Лариса Михайлівна, професор Радіонова Ірина Федорівна та доцент Кульбачний Сергій Миколайович.

Мета семінару – висвітлення останніх змін у монетарній політиці Національного банку, зокрема практичних аспектів її формулювання, аналітичної підтримки рішень з монетарної політик и та інструментів їх реалізації. Семінар орієнтовано на викладачів дисциплін, що стосуються монетарної політики та роботи центральних банків, зокрема «Макроекономіка» та «Централь ний банк та його політика» та ін.

Під час семінару розглянуто такі теми (програма семінару):

• Монетарна політика НБУ: поточний стан та перспективи.
  • Міжнародний досвід запровадження інфляційного таргетування.
  • Прийняття рішень з монетарної політики НБУ.
  • Роль макроекономічного прогнозу в прийнятті монетарних рішень.
  • Міжнародний досвід застосування монетарних інструментів.
  • Інфляційний звіт як інструмент монетарної комунікації.
  • Досвід України: монетарні інструменти НБУ.
  • Лібералізація потоків капіталу в Україні.

Спікерами семінару виступили керівники структурних підрозділів НБУ, відомі практики та аналітики в сфері монетарного аналізу, зокрема заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб, директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук, представник OGResearch Девід Вавра, заступник директора департаменту-начальник управління монетарної політики НБУ Володимир Лепушинський, начальник управління макроекономічного прогнозування та моделювання НБУ Артем Андрющенков, експерт МВФ Іван Луіс де Олівєйра Ліма, начальник управління економічного аналізу НБУ  Ольга Погарська, начальник управління оперативного регулювання грошово-кредитного ринку НБУ Олександр Арсенюк, керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків Емал Бахтарі.