Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Публічне право (Конституційне право)

1. Метою дисципліни  «Публічне право (Конституційне право)» є  формування теоретичних і практичних знань і навичок у сфері державно-правових та конституційно-правових відносин, розширення у студентів кругозору, набуття умінь оцінки публічно-правових явищ у сфері державотворення, опанування основних категорій дисципліни конституційного права, вивчення Конституції та інших джерел, проблем взаємовідносин людини, громадянина, суспільства і держави.

 

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Публічне право (Конституційне право)" студент повинен набути такі результати навчання:

Знанняосновоположні концепції теорії і практики конституціоналізму, національного конституційного державотворення і правотворення;  методологію дослідження державно-правових явищ, проблем прав і свобод людини, правової, соціальної, демократичної держави та громадянського суспільства, процесу нормотворення і тлумачення нормативно-правових актів, системи конституційного законодавства і права, правових форм діяльності держави в умовах необхідності збереження національної конституційної ідентифікації та європейської інтеграції.

Умінняорієнтуватися в системі нормативно-правових актів, що становлять предмет галузі публічного права  - конституційного права; аналізувати проблеми державного управління, державної служби, політико-правової відповідальності суб'єктів конституційного права, виявляти і передбачати сучасні дискусійні питання проблем конституційного права і процесу, вміти приймати рішення з метою вирішення теоретичних та практичних  питань державотворення, право творення, публічного управління та адміністрування.

Комунікація: здатність працювати в органах державної влади та місцевогосамоврядування, в місцевих державних адміністраціях, їх управліннях і відділах, науково-аналітичних установах, громадських організаціях,консультативних організаціях.

Автономність та відповідальність: бути упевненим, відповідальним, фаховим, компетентним, добросовісним і саморганізованим виконавцем своїх професійних обов’язків; бути стійким до стресових ситуацій, уміти самостійно і своєчасно приймати управлінські рішення під свою відповідальність, розв'язувати комплексні завдання і практичні проблеми управлінської діяльності.

 

3. Зміст навчальної дисципліни "Публічне право (Конституційне право)" за темами.

 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ УКРАЇНИ. 

Тема 1. Конституція України та її розвиток.

Тема 2. Громадянство України.

Тема 3. Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина.

Тема 4. Форми народовладдя в Україні.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. КОНСТИТУЦІЙНА СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ.

Тема 5. Конституційно-правовий статус ВРУ.

Тема 6. Президент України – глава української держави.

Тема 7. Виконавча влада та судова влада в Україні.

Тема 8. Територіальний устрій. Місцеве самоврядування.

Остання редакція: 14.04.22