Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Конституційно-правова реформа в Україні

1. Мета вивчення навчальної дисципліни "Конституційно-правова реформа в Україні" – формування знань щодо гуманітарної, парламентської, адміністративної, судово-правової, муніципальної та територіальної реформ в Україні та удосконалення правового статусу інших інституцій українського суспільства.

 

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Конституційно-правова реформа в Україні"  студент повинен набути такі результати навчання:

Знання:  спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень дисципліни, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи, і критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності на межі предметних юридичних галузей, зокрема конституційного, муніципального та адміністративного права.

Уміннярозв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації і суперечливих вимог національного законодавства щодо конституційної реформи та провадження дослідницької та/або інноваційної діяльності в разі застосування норм зазначеного законодавства.

Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців з питань змісту та порядку гуманітарної, парламентської, адміністративної, судово-правової, муніципальної та територіальної реформ в Україні, здатність виявлення в нормативно-правових актах, проектах нормативно-правових актів положень правові колізії з метою формулювання пропозицій щодо їх усунення.

Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування розвитку (застосування) норм національного законодавства щодо конституційної реформи; відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди, здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним. 

 

3. Зміст навчальної дисципліни "Конституційно-правова реформа в Україні" за темами.

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1. 

Тема 1. Теорія конституціоналізму та конституційна реформа в Україні.

Тема 2. Конституційно-правові засади гуманітарної реформи в Україні.

Тема 3. Конституційно-правові засади реформування народного волевиявлення в Україні.

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 2.

Тема 4. Конституційно-правові засади парламентської реформи в Україні.

Тема 5. Конституційно-правові засади реформування статусу та діяльності Президента України.

Тема 6. Конституційно-правові засади адміністративної реформи в Україні.

Тема 7. Конституційно-правові засади судово-правової реформи в Україні.

Тема 8. Конституційно-правові засади муніципальної реформи в Україні.