Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Історія світової цивілізації

«Історія світової цивілізації» - це система наукових знань про тенденції та закономірності становлення і розвитку основних цивілізацій в історичній ретроспективі (в їх ключових вимірах - формування і розвиток держави, правової та економічної систем, соціальних структур, відповідних типів ментальності), визначення їх внеску в світову культуру та особливості їх розвитку у практичному втіленні   сучасного життя людства.

Міждисциплінарні зв’язки робочої програми навчальної дисципліни.

Історія світової цивілізації як навчальна дисципліна інтегрує велику кількість базових понять та прийомів загальнотеоретичних і спеціальних дисциплін таких, як «Філософія», «Соціологія», «Право», «Історія», «Економічна теорія», «Психологія» та ін.

Мета вивчення дисципліни – забезпечити майбутніх фахівців-політологів за допомогою  критичного мислення та досвіду з вивчення історії, вмінню аналізувати й оцінювати процеси розвитку теоретичних знань зарубіжних мислителів про політичне життя суспільства, закономірності завоювання, використання та утримання політичної влади, втіленої в політичних системах різних історичних епох. Її особливістю є те, що ці знання також включать в себе державно-правову, партійну, виборчу та інші системи, які в своїй сукупності формують світ політичного життя.

Завдання дисципліни полягає у засвоєнні основних тенденцій розвитку цивілізацій від аграрних суспільств давнини і середньовіччя до індустріальної цивілізації і сучасної постіндустріальної цивілізації; розуміння унікального та індивідуального у локальних цивілізаціях; засвоєння основних понять, категорій, фактів, імен і дат цивілізаційного процесу.

 Предметом дисципліни  «Історія світової цивілізації», є тенденції та закономірності становлення і розвитку основних цивілізацій в історичній ретроспективі (в їх ключових вимірах - формування і розвиток держави, правової та економічної систем, соціальних структур, відповідних типів ментальності), визначення їх внеску в світову культуру.

 Знання, отримані  здобувачами після вивчення даної навчальної дисципліни є важливою базою для здійснення практичної діяльності у сфері пов’язаній із політичними технологіями, політичним лідерством, політичною участю, демократизацією політичної системи.

Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів компетентностей та програмних результатів навчання.

Остання редакція: 07.09.22