Підсумки міжнародного круглого столу20 Жовтня 2013р.

Круглий стіл - презентація спільної монографії

польських та українських економістів

“CONVERGENCE AND DIVERGENCE IN EUROPE:

POLISH AND UKRAINIAN CASES”

18 вересня 2013року у конференц-залі  ДВНЗ «Київський національний

економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся  круглий стіл - презентація спільної монографії польських та українських економістів “Convergence and divergence in Europe: Polish and Ukrainian cases”.

Cпільна монографія польських та українських економістів “Convergence and divergence in Europe: Polish and Ukrainian cases” є продуктом плідної співпраці ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та Краківського економічного університету, яка побачила світ завдяки  ефективній організації наукового співробітництва з боку професорів Міхала Вожняка (Польща), Дмитра Лук’яненка  та Віктора Чужикова (Україна).

Серед учасників круглого столу були представники, як наукових, так і  дипломатичних кіл, що є особливо значущим у світлі Вільнюського саміту ЄС, який має утвердити Україну, як невід’ємного партнера ЄС в межах Асоціації та створюваної Зони вільної торгівлі (ЗВТ +).

З привітальним словом до учасників круглого столу звернулися ректор ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», академік А.Ф. Павленко, посол Австрії в Україні В.Д. Хайм, секретар економічного відділу Посольства Польщі в Україні С. Матушак, які відмітили виняткову значущість  даного заходу для європейської інтеграції України. Присутніми були також: Радник Посольства Республіки Німеччини в Україні з питань політики Т. Баейєр; Радник-посланик, заступник голови місії Посольства Румунії в Україні В. Мошану; Перший секретар Посольства Латвії в Україні Л. Давідова. Свої побажання успіху у роботі круглого столу прислав Президент Європейської Ради Х. Ван Ромпей.

До презентації досліджень в рамках секцій круглого столу були залучені, як відомі фахівці  в галузі європейської інтеграції, зокрема професори М. Вожняк (Польща) та В. Чужиков (Україна), так і молоді вчені  ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та Краківського економічного університету, зокрема О. Федірко, Д. Фіршт, Л. Яблонскі, Ю. Ренкас, що свідчить про забезпечення зваженого «міжвікового» підходу до наукових досліджень.

Жвава наукова дискусія, яка точилася у залі після презентаційних виступів, свідчить про глибокий інтерес наукових, політичних та дипломатичних кіл України до  результатів спільного дослідження та слугує надихаючим поштовхом для подальшої співробітництва.

Книгу надруковано і вона починає свій шлях до провідних бібліотек світу, а відтак й до читача.