Тренінг «Європейські бізнес-практики корпоративної соціальної відповідальності»: V та VI етап. Заключна сесія проекту16 Червня 2017р.

Згідно програми грантового проекту «Європейські бізнес-практики корпоративної соціальної відповідальності (КСВ)» на останню сесію, яка відбулася 1 червня 2017 року, команда тренерів з кафедри міжнародного менеджменту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» підготувала івент «Україна на європейських перехрестях відповідальності».

У ході цієї заключної сесії координатор проекту, професор Людмила Петрашко представила його результати. Було відмічено, що у проекті, який тривав 33 місяці та який складалися з 6 етапів, взяли участь 247 слухачів. Майже 60% з них були викладачами різних українських вузів, інші 40% - це студенти університету. Зазначено, що одним з результатів проекту стало те, що було введено 6 нових курсів у 4 українських університетах і були змінені 87 курсів у 9 українських університетах.

Також була представлена статистика по веб-сайту проекту http://csr-eu-jm.com.ua. Він отримав 1291 перегляд відвідувачами з України. Крім того, був відсоток відвідувачів з ЄС (39% - від іноземних користувачів), Канади (34%), США (20%), Росії (5%) та інших країн.

Що стосується Facebook спільноти «Відповідальний менеджмент», то її відвідувачами були представники з України (744 особи, які представляють майже всі її регіони), з США (22), з Німеччини (12), з Польщі (11), з Російської Федерації (6) та з інших країн. Гендерний аналіз показав, що 57% з них становили жінки і 42% - чоловіки. Також було відмічено, що проект успішно виконав усі гендерні вимоги.

В кінці своєї доповіді, професор Людмила Петрашко презентувала навчальний посібник «Європейські бізнес-практики корпоративної соціальної відповідальності: міжпредметний тренінг» і дослідження «Компаративна оцінка бізнес-практик корпоративної соціальної відповідальності: ЄС і Україна». Дані матеріали були поширені серед слухачів тренінгу.

Заключна сесія також включала екологічний воркшоп «Твій слід на планеті», у ході якого асистент Єгор Киян разом зі слухачами обчислював індивідуальний екологічний слід, що характеризує особистий вплив на навколишнє середовище.

Сесія була завершена доцентом Оленою Мартинюк. Вона провела церемонію вручення сертифікатів, в ході якої були видані відповідні сертифікати 101 слухачу попередньої осінньої та весняної сесії.

Зазначаючи деталі вищезазначених етапів, п'ятий етап був проведений в жовтні 2016 року (03.10.2016-08.10.2016), під час якого 39 слухачів пройшли навчання.

Шостий етап був проведений у березні-травні 2017 року (27.03.2017-01.06.2017). Кількість учасників зазначеного етапу складала 62 особи.

В даний час команда проекту готує заключні звіти. Крім того, вона продовжує працювати по різним аспектам корпоративної соціальної відповідальності, наголошуючи на її етичні аспекти, і готова до подальшої плідної співпраці.