Аржевітін Станіслав Михайлович

Кафедра:Кафедра банківської справи та страхування
Посада:професор
Вчене звання: немає
Науковий ступінь:доктор економічних наук
Стаж роботи:10 років
Біографія:

Аржевітін Станіслав Михайлович
1982 році закінчив Київський  інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка, фінансово-економічний факультет по спеціалізації «Фінанси та кредит» та  отримав диплом економіста.
Трудову діяльність банкіра розпочав у серпні 1982 р.на посаді економіста   Черкаської обласної контори Будбанку СРСР.
      Трудовий шлях по керівних  щаблинахпочав з Будбанку СРСР:   ревізор  Української контори Будбанка СРСР, заступник керуючого Броварським відділенням, начальник Операційного управління (м. Київ), начальник  відділу Київської обласної контори Промбудбанку СРСР.
            В 1991 р. створює комерційний банк «Укрпостачбанк», який реєструється в московській Книзі банків та бірж, а в 1992 р. перереєстровується у київській Книзі банків та бірж під назвою Акціонерний банк «Ажіо». Перебував Головою Правління цього банку усі 15 років.
В 2004/2005 роках обіймає посаду заступника Міністра МНС з економічних питань.
Являється депутатом  V  та  VI скликань. Автор 28  законопроектів з фінансово-банківської тематики , 8 з яких  стали законами,  в т. ч.  «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», «Про страхування» (нова редакція), «Про удосконалення законодавства про цінні папери» та інші. Більше 300 законодавчих пропозицій стали діючими нормами 49 Законів України.  Перебуваючи на посаді радника Президента України  у 2005-2010 роках прикладав великі зусилля у здійсненні  реформування грошово-фінансової системи України.
Неодноразово призначався головою Атестаційних державних комісій фінансово-економічного та кредитно-економічного факультетів; двічі обирався до Наглядової Ради КНЕУ; працював за сумісництвом на кафедрі банківської справи. У травні 2011 р. здобув наукову ступінь доктора економічних наук зі спеціальності  «Гроші, фінанси і кредит». Стаж педагогічної роботи включає: 10 років  у «Ажіо» коледжі та 4 роки – у вищих навчальних закладах.
З березня 2015 р. Аржевітін С.М. – професор кафедри банківської справи, а з листопада 2015 р. - завідувач кафедри . Саме за ініціативи Аржевітіна С.М.  КНЕУ підписав Угоди  про співпрацю з Комітетом ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності  та Науково-експертною колегією  Громадської Ради при НБУ, де свої наукові здобутки реалізовують викладачі банківської кафедри.
Перелік наукових та навчально-методичних праць становить 52 назви; приймав участь в роботі понад 30 наукових-практичних конференцій.
        Аржевітін  С.М. здійснює ширококронну громадську діяльність. Протягом 17 років очолює  Раду Асоціації українських банків, декілька років - Громадську Раду при Національному банку України.
Має звання та нагороди: повний кавалер державного  ордену «За заслуги»  I,  II та  III ступеня, нагороджений  орденом  «Ярослава Мудрого» V ступеня, орденом Президента України  «Хрест Івана Мазепи»,    званням «Заслужений економіст України.