Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Новий дизайн мислення заради якості та досконалості 08 Листопада 2018р.

У рамках 27-го Міжнародного  форуму «Дні якості в Україні 2018»  8 листопада у КНЕУ відбулася науково-практична конференція «Системний менеджмент як основа досконалості, конкурентоспроможності та сталого розвитку організацій і економіки».

Серед учасників були представники виконавчої влади, державних органів, провідні економісти, бізнесмени, освітяни з інших вишів України. Ректор КНЕУ, академік НАН України, доктор економічних наук, професор Дмитро Григорович Лук'яненко наголосив на тому, що наш виш прийняв модель підприємницького університету, та ознайомив присутніх з поняттям «глобальна економіка», складовими якої, зокрема, є економіка штучного інтелекту, дозвілля, дослідження космосу. Раніше системи якості були орієнтовані на якість продукції, тепер охоплюють освітні процеси. До слова, президент Української асоціації досконалості та якості, голова Комітету Громадської ради при Мінекономрозвитку Петро Якович Калита викладає  у магістратурі курс «Менеджмент ділової активності». А на  конференції він прочитав лекцію про системи менеджменту в органах виконавчої влади України.

«Для конкурентоспроможності держава повинна мати свою стратегію розвитку», - вважає  президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Антикризової ради громадських організацій України Анатолій Кирилович Кінах. – У розвинутих країнах борються не за підвищення заробітної плати, а  за якість життя громадян, складовою якого є ефективність менеджменту в економіці». Доповідач звернув увагу на проблему трудової міграції (за статистикою 2 млн. наших співвітчизників працюють у Польщі), взаємовідносини з МВФ, які, на його думку, треба коригувати, орієнтуючись на чітку програму, а також на  «корупційну  метушню». «Демократія – це виконання законів всіма», - зазначив А.К. Кінах.

Колишній  мер Славутича Володимир Удовиченко наголосив на реформі територіальної влади, що означає дієве та  відповідальне самоврядування, інновації та відкритість до змін, раціональне управління фінансами. Усе це є передумовами  сталого розвитку для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Про підготовку фахівців із менеджменту, конкурентоспроможність вищої освіти розповіла  проректор з наукової роботи, директор Інституту вищої освіти КНЕУ, доктор економічних наук,  професор Лариса Леонтіївна  Антонюк: «Нещодавно ми відвідали Стенфордський університет, де ефективно змінюються підходи до навчання. Зокрема, у D. School під час занять не використовуються   ані ґаджети,  ані комп’ютери. Студенти різних спеціальностей збираються в одній аудиторії, здобувають ключові навички: уміння слухати, навчатися в інших, синтезувати інформацію, швидко експериментувати, постійно вдосконалюватись. КНЕУ потужно просувається з цього напрямку. Ми маємо виховувати інноваторів із гнучким мисленням, що впливатимуть на економічні процеси не лише в Україні, а й у світі».

До речі, більшість нинішніх провідних економістів свого часу навчалися в стінах КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

Учасники конференції ознайомилися з новинами форуму EFQM 2019 р. щодо формування ідеальної компанії в умовах четвертої  промислової революції. Пленарна сесія була присвячена темі «Міжнародні стандарти на цільові системи менеджменту: нові тренди та особливості їх врахування українськими підприємствами й організаціями».

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова