Готовність бухгалтерської професії до майбутнього08 Грудня 2018р.

У КНЕУ 7 грудня відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Облік, аналіз, аудит та оподаткування: сучасна парадигма в умовах сталого розвитку» (присвячена 90-річчю від дня народження декана економічного факультету, професора Василя Васильовича Сопка).

Масштабна подія зібрала науковців, фінансистів, фахівців з усієї України, а також з Польщі та Білорусі.

Класиком школи бухгалтерського обліку не тільки КНЕУ, а й  України назвав професора В.В. Сопка ректор університету Дмитро Григорович Лук'яненко. «А ще він був шаленим оптимістом, любив людей, підготував десятки фахівців», - наголосив ректор.

Дочка професора, доктор економічних наук, професор кафедри обліку та оподаткування Київського національного торговельно-економічного університету  Валерія Василівна Сопко згадала, що у гостинному домі батька завжди були учні. Тому зустріч сьогодні науковців – це свято, і воно є продовженням справи попередників.

«Монографії  В.В. Сопка неодноразово перевидавали. І краща пам'ять про нього – розвиток наукової школи, -  сказав проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Михайлович Колот. – Адже  на очах змінюється все: світ праці, економічних відносин. На жаль, зміни в моральному і духовному житті відбуваються повільніше…»

Проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор  Лариса Леонтіївна Антонюк наголосила на таких якостях бухгалтерів, як компетентність, відповідальність, креативність, а також розповіла про досвід викладання бухгалтерського обліку англійською мовою та участь у міжнародних програмах.

Декан факультету обліку та податкового менеджменту Микола Іванович Бондар доповів про сучасні підходи щодо розвитку бухгалтерського обліку. Зокрема, з цього навчального року в  КНЕУ запроваджено нову спеціальність - диджитал-облік. Майбутніх бухгалтерів навчатимуть  використовувати в роботі сучасні ІТ-рішення: програми для електронної звітності, електронний обмін документами, рішення з автоматизації фінансів та кадрів.

У рамках конференції працювало десять секцій, зокрема такі: модернізація методики обліку банківських операцій, удосконалення звітності, діяльність підприємств агробізнесу, стратегія формування облікової інформації суб’єктами державного сектору економіки.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова