Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Студенти-іноземці читають вірші Кобзаря 12 Березня 2019р.

Свято української мови та поезії з нагоди 205-річниці Тараса Шевченка відбулося  в нашому університеті для студентів-іноземців підготовчого відділення та першого курсу.

З вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків В. І. Чужиков, професор кафедри міжнародної економіки О.А. Швиданенко, директор Інституту англомовних програм О.І. Циркун, завідувач відділенням з підготовки іноземних громадян Т.М.Ковальчук.

У КНЕУ здобувають освіту  студенти з Камеруну, Таджикистану, Індії, ОАЕ, Ірану, Нігерії, Гани, Бангладеш, Кот-д'Івуару, Намібії. Українську мову більшість з них почали вивчати кілька місяців тому. І, звичайно, долучились до творчості Великого Кобзаря. Іноземці вже чудово читають вірші Т.Г.Шевченка, навіть перекладають їх своєю рідною мовою. Так, вірш «Думи мої, думи»  на святі пролунав у перекладі французькою.  А славетний «Заповіт» студенти читали у класичному перекладі англійською, бенгальською та арабськими мовами.

Старший викладач кафедри бізнес-лінгвістики С.А.Чезганов нагадав: «Українська мова – друга за мелодійністю після італійської.  Шевченківські дні триватимуть у КНЕУ: це й відвідування шевченківських місць Києва, заплановано також поїздку до Канева». Цього ж тижня,  14 березня, повідомила викладач кафедри Л.М.Печенікова, студенти-іноземці будуть  писати диктант українською мовою.

Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова