Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Тренінг-курс Соціальний аудит

1.Метою навчальної дисципліни (науки) єнадання студентам можливостей для оволодіння системними знаннями теорії та практики соціального аудиту суб’єктів господарювання на макро-, мезо- і мікро- рівнях і відповідних професійних компетенцій у сфері менеджменту персоналу.

«Тренінг-курс«Соціальний аудит», як навчальна дисципліна, інтегрує велику кількість базових понять та прийомів й базується на знаннях та вміннях, сформованих дисциплінами «Проектний менеджмент», «Реінжиніринг бізнес-процесів в управлінні персоналом», «Стратегічне управління людськими ресурсами». Знання та вміння, отримані під час вивчення даної дисципліни, будуть використані під час написання кваліфікаційної магістерської роботи.

 

2. Перелік знань, умінь та навичок, яких набуде студент після опанування даної навчальної дисципліни.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент буде:

  1. Знати:основні поняття, сутність, принципи, функції соціального аудитуна макро-, мезо- і мікрорівнях соціоекономічних відносин, сутність, послідовність, технології та методи соціального аудиту, критичне осмислення основних моделей соціальних відносин, соціального аудиту та системи соціальних стандартів.
  2. Уміти:аналізувати соціально-трудові показники на рівні організації, проводити діагностику та експрес-діагностику системи управління персоналом організації, оцінювати ефективність діяльності організації у соціально-трудовій сфері, проводити аудит продуктивності робочих місць організації, використання робочого часу, організації та нормування праці, формування (укомплектованості) персоналом, аудит розвитку персоналу, аудит наймання та звільнень персоналу, аудит відповідності та ефективності винагород персоналу, аудит охорони праці, проводити стратегічний аудит: планування персоналу та винагород персоналу організації.

 

3. Сфера реалізації набутих знань, умінь та навичок.Набуті знання та уміння студенти зможуть реалізувати на посадах фахівців і професіоналів, а після набуття професійного досвіду - на керівник посадах у сферах менеджменту персоналу, соціальної відповідальності, соціального розвитку.

 

4. Зміст навчальної дисципліни, за темами:

Розділ 1. Теоретичні основи соціального аудиту

Тема 1. Еволюція теорії та практики соціального аудиту

Тема 2. Особливості соціального аудиту: зарубіжний досвід

Тема 3. Формування української моделі соціального аудиту

Розділ2. Механізми реалізації соціального аудиту

Тема 4. Методологія соціального аудиту

Тема 5. Методичний інструментарій соціального аудиту

Тема 6. Процедура проведення соціального аудиту

Розділ 3. Соціальний аудит на державному рівні

Тема 7. Аудит в соціальній сфері

Тема 8. Аудит в системі державного управління

Розділ 4. Практична робота соціального аудитора на рівні організації

Тема 9. Аналіз соціально-трудових показників як основа соціального аудиту

Тема 10. Аудит робочих місць

Тема 11. Аудит наймання та звільнень персоналу

Тема 12. Аудит винагород персоналу

Тема 13. Аудит охорони праці

 

5. Викладацький склад:доц. Даниленко О.А.

 

6. Основна література.

  1. Калінеску Т.В., Шаповалова Т.С., Ліхоносова Т.С. Соціальний аудит та інспектування. – Луганськ.: Східноукраїнський нац.. ун-т ім.. В. Даля, 2012. – 380с.
  1. Мазурик О.В. Соціальний аудит: теоретичні засади та технологія застосування в Україні: [монографія] / О.В.Мазурик. – Донецьк: Східний видавничий дім, 2013. –316с.
  2. Социальный аудит : учебное пособие. / под. редакцией д.э.н., проф..А.А. Шулуса, д.э.н., проф..Ю.Н.Попова. – М.: Издательский дом «АТИСО», 2008. – 620 с.

Тренінг–курс Соціальний аудит (метод. матеріали) (магістерський рівень в.о.)

Тренінг–курс Соціальний аудит (робоча програма)( магістерський рівень в.о.)

Остання редакція: 26.09.22