Київський національний економічний університетімені Вадима Гетьмана

Модель відродження України від науковців КНЕУ07 Липня 2022р.

Модель відродження України від науковців КНЕУ

 

7 липня 2022 р. команда науковців Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана під керівництвом проректора з наукової роботи, проф., д.е.н. Антонюк Л.Л. у складі Директорки Інституту англомовних програм Циркун О.І., д.е.н., проф. кафедри міжнародної економіки Ільницького Д.О., д.е.н., проф. кафедри бізнес-економіки та підприємництва  Лігоненко Л.О., д.е.н., проф. кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Майорової Т.В.  прийняли участь у спеціальній сесії Глобальної федерації рад з конкурентоспроможності, присвяченої  наслідкам війни в Україні на українське суспільство  та бізнес, стратегії та пріоритетам  відродження її економіки.

 

Модерував сесію - Роберто Альварес, виконавчий директор  Глобальної федерації рад з конкурентоспроможності США. Глобальна федерація рад з конкурентоспроможності (GFCC) - це мережа лідерів та організацій з усього світу, які прагнуть конкурентоспроможності та підвищення рівня життя. Інституція заснована в 2010 році, об’єднує понад шістдесят організацій-членів і наразі представлена ​​в більш ніж 35 різних країнах навколо ідеї регіонального, національного та глобального процвітання.​

GFCC об’єднує експертів зі всього світу для їхньої взаємної конкурентоспроможності та вигоди відповідно до своєї місії - «Прискорення конкурентоспроможності через співпрацю».​ Цьому процесу сприяють міжнародні конференції, панельні дискусії, нетворкінгові події та спільні дослідження.

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана набув членства в GFCC ще у 2020  році.  Під керівництвом ректора КНЕУ ім. В. Гетьмана команда науковців університету ініціювала створення Глобальної дослідницької мережі «Конкурентоспроможна Україна», метою діяльності якої обґрунтування стратегічних пріоритетів відродження та інноваційного поступу України задля забезпечення визначеної візії - вільна, конкурентоспроможна країна успішних, заможних та щасливих людей. 

У своєму дослідженні науковці ідентифікували  основні проблеми, які зумовлені військовою агресією Росії та геноцидом українців. Наведено  факти, що демонструють розгортання низки взаємопов'язаних криз: економічної, бюджетної, міграційної, продовольчої, енергетичної, екологічної та ін. Особлива увага була присвячена висвітленню  наслідків війни на український бізнес. Не оминули дослідники і питання впливу війни в Україні на глобальні ринки (продовольства, капіталу, палива тощо).

В процесі доповіді Директорка Інституту англомовних програм Циркун О.І. та професор кафедри міжнародної економіки Ільницький Д.О. презентували  міжнародним експертам перші кроки Уряду України у відбудові зруйнованої війною економіки України. Насамперед це стосується діджиталізації усіх сфер суспільства через застосунок Дія, розвиток краутфандингової платформі “United 24”,нових фінансових інструментів для домогосподарств і бізнесу. Окрему увагу було приділено існуючим пропозиціям  та підходам до відбудови України, зокрема  Плану відновлення та розвитку України, представленого Урядом  4-5 липня 2022 року на Міжнародній конференції з питань відновлення України в м. Лугано (Швейцарія) та керівним принципам процесу відновлення України «Принципи Лугано».

На завершення сесії науковці запропонували власну Модель відродження України (Конкурентна країна щасливих людей), визначивши стратегічні секторальні пріоритети, механізми, ресурси та інструменти відбудови і розвитку України. Були визначені пріоритетні завдання найближчого часу, визначені дослідницькі питання та сфери співпраці з експертами Глобальної федерації рад із конкурентоспроможності. Крім того, визначено роль та місце КНЕУ ім. В. Гетьмана у відродженні України. Запропоновано напрями діяльності університету, спрямовані на створення в КНЕУ ім. В. Гетьмана освітньо-наукового інклюзивного простору для реалізації інтелектуального та творчого потенціалу громадян в інноваційному відродженні економіки України та її конкурентоспроможному розвитку.

Дослідження зацікавило присутніх міжнародних експертів Глобальної федерації рад із конкурентоспроможності. Вони запропонували продовжити дискусії з проблем відновлення і розвитку повоєнної економіки України з українськими науковцями на додаткових сесіях GFCC.