Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Мистецький простір КНЕУ22 Червня 2018р.

Майже місяць у першому корпусі нашого університету тривала  виставка українських художників «Art Вернісаж у КНЕУ».  Її організатор, здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії, Наталія Фурсіна  запросила до участі 16-ьох майстрів пензля, які презентували понад сто картин різних жанрів. Художники читали лекції, проводили міні-екскурсії для студентів усіх факультетів.  

«Я хочу  привернути увагу студентів економічного вишу до програми з арт-менеджменту, яку зараз і розробляю, -  зазначила організатор виставки. - Такі програми добре  зарекомендували себе у багатьох вишах країн ЄС. Наприклад, в Університеті Миколаса Ромеріса (Литва, м. Вільнюс), де є факультети економіки та управління фінансами, політики, права, громадської  безпеки, уже створено креативне відділення. Вважаю, що подібну програму для арт-менеджерів варто викладати не бакалаврам, а магістрам. Це буде свідомий вибір людини, яка вже має певну освіту. Мистецька програма з акцентом на менеджмент не лише розширить світогляд, а й дозволить знаходити неординарні рішення для будь-якої ситуації».

Щодо  впровадження такої програми в навчальний процес у КНЕУ найбільшу зацікавленість виявили студенти першого та другого курсів.  Привертає особливу увагу молоді  можливість не лише вивчати історію мистецтва, а й працювати в  колі художників,  популяризувати їхню творчість, а також реалізувати свій потенціал.  Зацікавлені студенти вже створили  групу в соціальних мережах. Наталія Фурсіна всім розіслала покликання на ті сайти, де, на її думку, можна знайти потрібну цікаву інформацію. Після самостійно опанування матеріалу, співбесіди у форматі іспиту і почнеться викладання стартової експериментальної програми. Зокрема, для художників це вироблення  концепції виставок та шляхів реалізації картин. Заняття планують проводити на базі Київської галереї Ню Арт у співробітництві з  її директором Євгенією Білоусовою.

До того ж у червні, перебуваючи у Литві на міжнародній конференції, пані Наталія  відвідала  виші Вільнюса, Клайпеди, Каунаса. Для обміну досвідом та креативними проектами є задуми створити спільну мистецьку кафедру з наданням їй  сертифікату  Євросоюзу.

Підготувала провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова