Інноваційна політика: Європейський досвід та рекомендації для України21 Листопада 2011р.

11 листопада 2011 року в ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, за ініціативи Інституту вищої освіти КНЕУ, відбулась доповідь-презентація ключового експерту з інноваційної політики ЄС доктора Гудрун Румпф. Пані Румпф представила до уваги студентів, аспірантів та викладачів КНЕУ результати діяльності проектів ЄС у сфері інновацій в Україні “Інноваційна політика: Європейський досвід та рекомендації для України” (у трьох томах).

У 1-му Томі видання “Інноваційна політика: Європейський досвід та рекомендації для України” було проаналізовано тринадцять тем, що стосуються сфери досліджень і розробок, технологічної та інноваційної політики в ЄС та Україні, які, найвірогідніше, чинять найбільш суттєвий вплив на конкурентоспроможність української економіки. Наведено основні порівняння між Україною та країнами ЄС у сфері інноваційної політики, а також стратегічні пріоритети інноваційного розвитку нашої держави і проблеми, що існують у цій сфері.

У 2-му Томі видання “Інноваційна політика: Європейський досвід та рекомендації для України” було проаналізовано нормативно-правову базу, що регулює питання, зазначені у 1-му Томі, в Україні, ЄС загалом і окремих державах-членах ЄС. На основі проведеного порівняльного аналізу було розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері інновацій, досліджень і розробок в Україні.

Аналіз, проведений в 1-му і 2-му Томах, слугував основою для розробки пропозицій до політичних заходів, викладених у 3-му Томі публікації “Інноваційна політика: Європейський досвід та рекомендації для України”. Ключові зусилля були зосереджені на визначенні основних перешкод і рушійних сил інновацій в нашій країні. Запропоновані заходи згруповані у шість основних напрямів: “Удосконалення управління у сфері інновацій”, “Активізація інноваційної діяльності на підприємствах”, “Поєднання потенціалу сфери досліджень і розробок з промисловістю”, “Підвищення рівня інноваційної діяльності в регіонах”, “Розвиток інноваційної культури” та “Конкурентоспроможність на світовому ринку у сфері еко-інновацій”.

Інститут вищої освіти КНЕУ виступив у якості одного з головних стейкхолдерів у ході підготовки та реалізації проекту в Україні.

З повною версією цих аналітичних розробок можна ознайомитись за посиланням: http://innopolicy.com.ua/?page_id=934&lang=UK.

Завантажити презентацію

Інформацію підготували:
Стрельник С.О., Сацик В.І., наукові співробітники Інституту вищої освіти КНЕУ імені Вадима Гетьмана.