Міжнародні відносини і світова політика

Навчальна дисципліна «Міжнародні відносини і світова політика»  спрямована на вивчення світової  міжнародної політики і дипломатії та покликана поглибити уявлення студентів про процеси і явища розвитку сучасного світу.

Як складова освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» вона має на меті розкриття основних тенденцій розвитку  світової політики та особливостей міжнародних відносин у різні  періоди розвитку сучасного світу. Такі аспекти набувають все більш актуального значення у плані відносин суверенних держав, а також у контексті розширення діапазону діяльності окремих громадян. Процес актуалізації проблеми міжнародних відносин об’єктивно зумовлюється рядом факторів сучасного життя, серед яких особливо вагомішим стає глобалізація усіх суспільних процесів, взаємозалежність різних країн  і народів  сучасного світу.

Складовою предмета вивчення є світова політика, тобто загальний курс держави у міжнародних справах, покликаний регулювати її відносини з іншими країнами та народами відповідно до її принципів і цілей.

Міждисциплінарні зв’язкиробочої програми навчальної дисципліни: «Міжнародні відносини і світова політика» як навчальна дисципліна інтегрує велику кількість базових понять та прийомів загальнотеоретичних і спеціальних дисциплін таких, як: «Політологія», «Історія європейської цивілізації», «Етно-соціальна історія», «Історія світової цивілізації», «Правове регулювання міжнародної безпеки», «Теоретико-правові засади національної безпеки», «Національна безпека України» та ін.

Метою вивчення дисципліниє розкриття тенденцій розвитку сучасної світової політики та особливостей системи міжнародних відносин нового та новітнього часу.

Завдання (навчальні цілі) дисципліниполягають у виробленні навичок аналізу міжнародних відносин з урахуванням факторів об’єктивного та суб’єктивного характеру, національних інтересів кожного суб’єкта світової політики; отримання знань сучасних наукових теорій, доктрин світової політики, загальної міжнародної проблематики.

Предметом «Міжнародні відносини і світова політика» є тенденції та закономірності розвитку міжнародних відносин, геополітичних змін після Першої та Другої світових воєн, причин та наслідків зовнішньої політики  нового та новітнього часу.

Робоча навчальна програма

Методичні матеріали