Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Переосмислення фінансів у цифровому світі18 Липня 2019р.

 30 травня 2019 року у Варшаві відбулася непересічна подія, організована провідним і найбільшим у світі професійним об’єднанням  управлінських бухгалтерів Chartered Institute of Management Accountants (СІМА), Міністерством науки і вищої освіти Польщі та присвячена 100-річчю СІМА.

Представники 14 кращих економічних університетів Центральної та Східної Європи зустрілися у Варшаві, щоб обговорити проблеми, що виникають унаслідок цифрової трансформації та співробітництва між академічною спільнотою та бізнес-середовищем. У зустрічі взяли участь вісім польських економічних університетів, зокрема Варшавська школа економіки, Університет економіки в Катовіце, Університет економіки Кракова, Університет економіки та бізнесу в Познані, Університет економіки у Вроцлаві, Козмінський університет, Лодзинський університет, Ґданський університет, а також шість кращих економічних університетів зі Словаччини, Чехії, Румунії, Болгарії, Угорщини та від України Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

Метою заходу було обговорення передової практики співробітництва між академічними та діловими колами. Одним із головних завдань було надати учасникам можливість отримати останню інформацію про зміну потреб роботодавців щодо знань і навичок, отриманих випускниками економічних спеціальностей. Важливо було також з’ясувати, з якими викликами стикаються університети в усьому світі в часи цифрової трансформації та як вони вирішують їх, створюючи сучасні навчальні програми та впроваджуючи нові моделі освіти.

Привітав учасників заходу Державний секретар Міністерства науки і вищої освіти Польщі Анджей Станіславек, який розповів про реформу вищої освіти в Польщі та про важливість узгодження навчальних планів університету з потребами міжнародних роботодавців. 

Під час заходу учасники поділилися досвідом та презентували нові методи навчання у Великій Британії, США та Малайзії, зокрема: директор із розробки навчальних програм СІМА Шейн Бальзан, заступник директора з Академічного співробітництва СІМА Карен Пханг та заступник директора CIMA в Європі Якуб Бейнарович.

У панельній дискусії з представниками глобальних компаній «Зайнятість, освіта та партнерство» взяли участь найкращі фінансові фахівці та члени Chartered Global Management Accountant (CGMA), обговорювалися профілі випускників економічних факультетів та навички, які спеціалісти з фінансів повинні мати у світі робототехніки та автоматизації.

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана був запрошений на цей захід завдяки ефективному співробітництву Інститут вищої освіти КНЕУ та СІМА в рамках програми CIMA&University. Спільні міжнародні сертифікаційні програми СІМА&КНЕУ дають можливість студентам отримати знання, підтверджені глобальної професійною асоціацією CGMA, які відповідають потребам міжнародних роботодавців. КНЕУ на цьому заході представляли координатор навчальних програм СІМА в Інституті вищої освіти КНЕУ Ліщинська Вікторія Валеріївна та декан факультету обліку та податкового менеджменту, професор кафедри обліку і оподаткування Бондар Микола Іванович.

Деталі щодо навчальних програм СІМА в КНЕУ на https://cima.kneu.edu.ua/