Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

У США запропонували боротися з піратами за допомогою вірусів10 Травня 2018р.

Комісія з протидії розкраданню американської інтелектуальної власності запропонувала вирішувати захисникам авторських прав використовувати шкідливі програми для протидії піратам. Про це йдеться в її доповіді, направленій до Конгресу США.

Члени комісії вважають, що на всі комп'ютери потрібно примусово встановлювати програму, яка, у разі виявлення неліцензійного контенту, блокуватиме комп'ютер. Розблокувати його зможе тільки поліція.

Ряд ЗМІ вже припустили, що Конгрес США розглядатиме такі заходи. Так, видання TheNextWeb вважає вимоги комісії "абсолютно протизаконними".

Подібні програми антивірусні компанії відносять до класу ransomware і розцінюють як шкідливі. Вони блокують екран або клавіатуру користувача, вимагаючи від нього виконати якусь дію (переказати гроші, відправити SMS).

Комісія з протидії розкраданню американської інтелектуальної власності є незалежною організацією. У неї входять представники як демократичної, так і республіканської партій. Вона націлена, окрім іншого, на оцінку причин та масштабу міжнародних порушень авторських прав, а зокрема ролі Китаю в таких порушеннях. На чолі комісії стоять колишній директор Національної розвідки США Денніс Блер (Dennis C. Blair) і колишній посол США в Китаї Джон Хантсман-молодший (Jon M. Huntsman, Jr.).

Раніше повідомлялося, що торгове представництво США в своєму щорічному спеціальному звіті поставило Україну на перше місце в списку країн, що не забезпечують ефективну правову охорону інтелектуальної власності.

(c) ua.korrespondent.net