Міжнародний діалог у сфері ІВ триває11 Липня 2018р.

Знову відбулася зустріч експертів Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) з патентними повіреними Грузії, ЄС та України. Укрпатент відвідали європейський патентний повірений Якуб Шелевішюк, патентний повірений Грузії Іраклій Гвіліа та патентний повірений України Марія Ортинська.

Модератором обговорень виступила директор з питань експертизи Укрпатенту Наталія Петрова. Основною темою заходу стало ознайомлення з практиками патентування винаходів та знаків на товари та послуги в країнах, представлених учасниками зустрічі. Були розглянуті питання підходів ЄС та Українського законодавства щодо визначення того, чи є об’єкт винаходу об’єктом технологій; особливості проведення міжнародних пошуків; напрями функціонування Патентного суду ЄС та перспективи його створення в Україні й багато інших проблем, що наразі є актуальними та цікавими для експертизи.

Наприкінці дискусії Наталія Петрова підкреслила важливість тематичних заходів, що проводяться у форматі живого спілкування, для обміну досвідом між експертами Укрпатенту та закордонними фахівцями. Після зустрічі гості з-за кордону відвідали, за традицією, Музей правової охорони інтелектуальної власності, де ознайомилися з історією становлення системи інтелектуальної власності в незалежній Україні.