Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Перезавантаження відносин у сфері інтелектуальної власності: звільнено директора департаменту інтелектуальної власності та керівника Укрпатенту28 Листопада 2019р.

  Сьогодні під час зустрічі Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова та його заступника Дмитра Романовича з колективом Укрпатенту із займаних посад були звільнені  директор департаменту інтелектуальної власності Жалдак Валерій Олександрович та керівник Укрпатенту Кудін Андрій Вячеславович. Керівник Національного офісу інтелектуальної власності написав заяву про звільнення за власним бажанням.

  «Коли є конфлікт, то в нього завжди є декілька сторін. І та ситуація, в якій зараз опинився Укрпатент – це результат «роботи» усіх. Тому сьогодні відбулося повне перезавантаження взаємовідносин у сфері інтелектуальної власності», - наголосив Тимофій Милованов.

  Передумовами прийняття таких непопулярних рішень були дії звільнених наразі осіб, на яких наголошував колектив Укрпатенту у своєму нещодавньому зверненні до Мінекономіки. Йшлося про підписання «Кошторису для забезпечення розвитку та функціонування Державної системи правової охорони інтелектуальної власності у 2018 році, що формується за рахунок надходжень на рахунки Укрпатенту від зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності» не керівником підприємства, а чиновником міністерства – паном Жалдаком В.О., а також створення своєрідного «клону» Укрпатенту - Національного офісу інтелектуальної власності (НОІВ). Існування цих двох інституцій з дублюючими функціями є економічно недоцільним,  призводить до помноження державних витрат та є причиною руйнування Укрпатенту як закладу експертизи. Крім цього, до Мінекономіки надходили численні скарги на низькі зарплати, відтік кадрів, дуже тривалі терміни розгляду заявок для торгових марок, невдоволення спеціалістів галузі.

  «Наша мета – забезпечити належне функціонування системи та навести в ній лад. Права власників творів та винаходів мають бути захищені. Вони повинні отримувати справедливу винагороду. Для нас вкрай важливо забезпечити високу якість експертизи та сталість процесу. Тому ми свідомо обрали в.о. директора людину, яка давно працює в цій сфері, почавши з посади експерта – Наталію Петрову. Дуже прошу вас підтримати її, а ми підтримаємо вас», - зазначив Дмитро Романович.