Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Вебінар «Запобігання плагіату в студентській і науковій роботі, приклади та практичні поради»21 Листопада 2020р.

                19 листопада 2020 року на базі Університету, спільно із компанією «Плагіат», було проведено вебінар на тему «Запобігання плагіату в студентській і науковій роботі, приклади та практичні поради».

 

                Вебінар було організовано для здобувачів всіх рівнів вищої освіти, викладачів, відповідальних осіб по кафедрам та всіх бажаючих. Головним спікером був  виконавчий директор Plagiat.pl Тахмазов Алі (Варшава), також в обговоренні брали участь: директор з розвитку бізнесу компанії «Плагіат» Маєвський Максим Володимирович, завідувач відділу координації та моніторингу періодичних фахових видань Центру науки та інновацій КНЕУ Воловненко Катерина Володимирівна, викладачі, студенти, відповідальні від кафедр.

 

Під час проведення тренінгу були розглянуті такі основні питання:

 

  • Для чого потрібна антиплагіатна програма?;
  • Які способи використовують студенти при спробі обійти антиплагіатні системи;
  • Процедура перевірки на наявність запозичень;
  • Практичні рекомендації при написанні наукової роботи та правильність оформлення посилань на літературу;
  • Обговорення, запитання, відповіді.

 

                Також було наголошено, що звіт про перевірку в антиплагіатній системі служить допоміжним, але необхідним інструментом під час експертного висновку щодо наявності в роботі фрагментів з ознаками плагіату. Коефіцієнти подібності показують відсоток запозичень в тексті. Чи мають ці запозичення ознаки плагіату може вирішити лише експерт або відповідна комісія.