Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Міжнародна науково-практична конференція "?Адміністративно-територіальні vs.економічно-просторові кордони регіонів?", 19-20 березня 2020 року06 Квітня 2020р.

19-20 березня 2020 року  в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулася Міжнародна науково-практична конференція  ¿Адміністративно-територіальні vs.економічно-просторові кордони регіонів?.  Конференція була організована колективом кафедри регіоналістики і туризму  університету та зарубіжними партнерами -  Кутаїським державним університетом Ак. Церетелі (Грузія),  Вроцлавським економічним  університетом (Польща),  Стопанською академією "Дімітър А. Ценов" (Болгарія), Іранською науковою асоціацією економіки міст (Іран).  

Ініціатором проведення міжнародної науково-практичної конференції та розробником змісту напрямів досліджень у рамках регіональних студій та урбаністики виступив творчий колектив Інституту регіоналістики  - д.е.н, академік НАН України, професор, завідувач кафедри регіоналістики і туризму  Богдан Данилишин, д.е.н., професор, професор кафедри регіоналістики і туризму  Віталій Пилипів, доцент, к.е.н., доцент кафедри регіоналіститки і туризму Вадим Кончин.  

Під час конференції було розкрито положення сучасних фундаментальних та прикладних досліджень у рамках регіональних студій, які відображають гострі кути актуального економічно-просторового, соціального та екологічного розвитку регіонів різних рівнів. Значну увагу приділено обговоренню контроверсійних підходів до ідентифікації кордонів/меж функціонування сучасних економічних регіонів з огляду на їх адміністративно-територіальну юрисдикцію та економічну раціональність. Представлено наукові та практичні аспекти розв’язання суперечностей у процесі просторового адміністрування між економічними інтересами бізнесу та цілями інститутів регіональної/локальної влади.

Конференція відбулася за такими секціями:

  • Економічні регіони в системі наднаціонального та міжнародного субнаціонального управління
  • Інтернаціоналізація vs. економічний локалізм регіонів
  • Державна/наддержавна регіональна політика. Децентралізація
  • Межі впливу інститутів та владні компетенції в управлінні регіональним розвитком
  • Інституційні та інформаційні платформи регіонального і локального розвитку
  • Урбанізація економічного розвитку та просторові аспекти функціонування міст
  • Транскордонні регіональні та локальні бізнес-кластери і промислові мережі
  • Розвиток сільських та периферійних територій
  • Інфраструктура локального і регіонального розвитку
  • Адаптація регіонів до змін клімату. Регіональні моделі сталого розвитку
  • Освіта, людський розвиток, зайнятість, ринок праці, міграція: регіональний зріз
  • Туристичні регіони: розвиток, інституційне середовище та  розумне локальне управління

У конференції взяли участь фахівці науковово-дослідних інститутів, науково-педагогічні працівники університетів, представники громадських організацій, докторанти та аспіранти, а також магістри та студенти (за підтримки наукових керівників) вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн. Загальна чисельність учасників - 154 особи.