Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2021 рік

 

 
«ІМПЕРАТИВИ ГЛОБАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ»
 

ДВОРНИК ІРИНА ВІКТОРІВНА
Дата захисту: 30.09.2021 
Науковий керівник: д.е.н., професор КАЛЕНЮК Ірина Сергіївна

Досліджено імперативи трансформації вищої освіти в парадигмі постіндустріальної економіки знань. Визначено місію і пріоритетність функцій університетів різних типів в сучасному суспільстві, передумови, фактори і особливості їх цифрової трансформації. Здійснено компаративний аналіз діяльності університетів у структурі національних інноваційних систем, оцінено мотивації, масштаби та структурну динаміку інтернаціоналізації і глобалізації університетської освіти. Проілюстровано науково-освітній потенціал України та конкурентність вітчизняних університетів через призму світових рейтингів, запропоновано конкурентну модель їхнього розвитку у мікро-, макро- та глобальному науково-освітньому середовищі. Запропоновано конкурентну модель розвитку українських університетів у освітньому середовищі із врахуванням світових трендів і практик трансформації у форматі відкритих науки, освіти, інновацій, а також – ресурсних (фінансових, демографічних, міграційних) можливостей та обмежень.

Автореферат

 
«РОЗВИТОК ГЛОБАЛЬНИХ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ»
 

ШЕВЦОВ ЄГОР ДМИТРОВИЧ
Дата захисту: 30.09.2021 
Науковий керівник: д.е.н., професор ОБОЛЕНСЬКА Тетяна Євгенівна

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному узагальненню домінант вдосконалення глобальних маркетингових комунікацій, зокрема в Україні, на основі комплексного узагальнення і модернізації теоретичних засад їх здійснення, виявленню трендів розвитку та результативних практик. Розкрито сутність та виокремлено етапи розвитку глобальних маркетингових комунікацій, систематизовано актуальні методи маркетингових комунікацій у сучасному глобальному середовищі, ідентифіковано та охарактеризовано функції суб’єктів глобальних комунікаційних процесів. Сформульовано визначення глобальних маркетингових комунікацій. Здійснено бенчмаркінг глобальних маркетингових комунікацій у бренд-менеджменті, виявлено та проаналізовано комунікаційні тренди у глобальному маркетингу, охарактеризовано напрями використання глобальних маркетингових комунікацій у формуванні позитивного іміджу країни. Визначено умови адаптації маркетингових комунікацій до глобального цифрового середовища, запропоновано інструменти оптимізації корпоративних систем маркетингових комунікацій, обґрунтовано напрями вдосконалення глобальних маркетингових комунікацій, зокрема в Україні. Дисертація містить аргументовані пропозиції щодо удосконалення глобальних маркетингових комунікацій на корпоративному, урядовому й громадському рівнях, розвитку ринку комунікацій та застосування цифрових технологій у сучасній маркетинговій активності.

Автореферат

 
«ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ РОЗРАХУНКІВ В УМОВАХ ЕКСПАНСІЇ ЕЛЕКТРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ»
 

БОЙКО ОЛЕГ ГЕННАДІЙОВИЧ
Дата захисту: 12.05.2021 
Науковий керівник: к.е.н., доцент СУБОЧЕВ Олексій Валерійович

У дисертаційній роботі здійснено виявлення характерних особливостей впливу електронних технологій на розвиток системи міжнародних розрахунків. Досліджено економічну природу криптографічних розрахункових активів. Визначено глобальні детермінанти еволюції міжнародної розрахункової системи. Розкрито можливості і ризики від застосування електронних технологій у міжнародних розрахунках. Систематизовано моделі міжнародних розрахунків та порівняно обсяги здійснених розрахунків в їх розрізі. Проведено аналіз ринкових цін однорідних криптовалют шляхом перевірки статистичних гіпотез щодо існування цінової пов’язаності криптовалют у довгостроковій перспективі. Запропоновано поняття «криптографічний токен», обґрунтовано економічне підґрунтя використання криптографічної валюти як інвестиційного активу та оцінено рівень ефективності ринку криптовалют. Досліджено та узагальнено концепт співіснування традиційної та криптографічної валюти в макроекономічної моделі грошового пошуку.

Автореферат

 
«РОЗВИТОК ГЛОБАЛЬНОГО АУТСОРСИНГУ В ІТ-БІЗНЕСІ»
 

ДІДУХ ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
Дата захисту: 20.04.2021 
Науковий керівник: д.е.н., професор ЯЦЕНКО Ольга Миколаївна

Дисертаційну роботу присвячено виявленню детермінантів розвитку ІТаутсорсингу в умовах глобальних трансформацій та визначенню перспектив і пріоритетних напрямів розвитку компаній України у міжнародній торгівлі послугами з аутсорсингу в сфері інформаційних технологій. Розкрито концептуальні основи та специфіку становлення глобального аутсорсингу на підставі узагальнення та систематизації наукових підходів щодо зазначеної проблематики. Виокремлено чотири ознаки, за якими класифіковано чинники становлення глобального ІТ-аутсорсингу. Дано авторське визначення глобального аутсорсингу у секторі інформаційних технологій. Охарактеризовано напрями регулювання глобального аутсорсингу, проаналізовано та систематизовано інституційне забезпечення регулювання  глобального аутсорсингу ІТ-послуг у глобальній торговій системі, включаючи наднаціональний та національні рівні. Запропоновано концептуальний підхід до оцінки конкурентних позицій країн на ринку глобального ІТ-аутсорсингу, основану на використанні модифікованого методу SWOT-аналізу та авторської системи індикаторів та оціночних показників, що охоплюють основі сфери розвитку досліджуваного процесу та проведено оцінку стану конкурентних позицій України та країн, компанії яких є лідерами глобального ІТ-аутсорсингу (Ірландії, Індії, США, України). Здійснено типізацію детермінант лідерства аутсорсингових компаній у міжнародній торгівлі ІТ-послугами. Автором встановлено прогнозні тенденції змін глобального ІТ-аутсорсингу з урахуванням вірогідних трендів розвитку ринку, зважаючи на економічні наслідки пандемії Covid-19. Розкрито обґрунтування зміни форми партнерської взаємодії та компетентностей компаній-виконавців в бік орієнтиру на пріоритети компаній-замовників на глобальному ринку ІТ-аутсорсингу на прогнозний період. В цьому контексті обґрунтовано вибір доцільних форм інтеграції учасників світового ринку інформаційних технологій та надано пропозиції щодо розбудови системи регулювання міжнародної торгівлі (ІТ послугами на глобальному, наднаціональному та національному рівнях). Обґрунтовано пріоритети розвитку експорту послуг ІТ-аутсорсингу України, серед яких виділено два рівні: макроекономічний (створення позитивного іміджу інноваційної, високотехнологічної країни, суттєве покращення інвестиційного та інноваційного клімату, реалізація соціальної моделі розвитку ІТ-індустрії, перехід до стимулюючої політики розвитку сектору і інформаційних технологій) та мікроекономічний (посилення ринкової орієнтації компаній з акцентом на активний пошук імпортерів послуг, створення систем партнерської взаємодії як зі споживачами, так і з іншими постачальниками аутсорсингових послуг, інтеграція аутсорсингових компаній на умовах коопетиції, створення та активізація використання ресурсного та інноваційного потенціалу компаній).

Автореферат

 
«ГЛОБАЛЬНА КООРДИНАЦІЯ СТРАТЕГІЙ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ»
 

КИЯН ЄГОР МИХАЙЛОВИЧ
Дата захисту: 20.04.2021 
Науковий керівник: к.е.н., професор Гальперіна Любов Павлівна

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню сутності глобальної координації стратегій економічного розвитку, ідентифікації її основних детермінант, оцінці новітніх тенденцій координації на різних рівнях глобальної економіки, розрахунку її ефективності та обґрунтуванню розробки стратегій сталого економічного розвитку країн у контексті використання переваг координації. У роботі був упорядкований понятійний апарат стосовно терміну «координація». Автором проведена систематизація та класифікація інституціональної архітектури системи глобальної координації. Проаналізовано показники структурної трансформації таких країн як Кенія, Узбекистан, Україна, Аргентина, Польща, Іспанія, Канада, Швейцарія. Автором обґрунтовані сценарії розвитку глобальної координації та визначені тенденції координаційної ролі існуючих глобальних інституцій, особливості та напрямки координації. Надані рекомендації та пропозиції щодо основних пріоритетів стратегії економічного розвитку України задля підвищення ефективності глобальних інструментів координації.

Автореферат

 
«ІННОВАЦІЙНІ ФАКТОРИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ГЛОБАЛЬНОГО ФІНАНСОВОГО РИНКУ»
 

ЧІВІЛЕНКО ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА
Дата захисту: 16.03.2021 
Науковий керівник: д.е.н., професор Савчук Наталія Володимирівна

Дисертація присвячена комплексному дослідженню впливу кількісно-якісних інноваційних параметрів на трансформацію глобального фінансового ринку. У роботі розкрито теоретичні засади становлення глобального фінансового ринку, обґрунтовано еволюцію концепцій фінансової глобалізації через посилення впливу інноваційних факторі, визначено основні складові інноваційної трансформації глобального світового ринку та обґрунтовано ключові глобальні тренди розвитку ринку високотехнологічних фінансових послуг. Значну увагу приділено змісту глобальної фінансової трансформації, які характеризують інноватизацію FinTech, що враховує зовнішню, мережеву і внутрішню організації, оцінено інноваційні перспективи глобальної фінансової інноватизації. Представлена динаміка популярності стартапів та блокчейну у світі та окреслено інноваційні тенденції для впровадження у банківську індустрію практик типу стартапів. Визначено роль фінансових інновацій у функціонуванні фінансової системи. Досліджена еволюція фінансових інновацій та виокремлені їх критерії класифікації у взаємозв’язку фінансової системи та фінансових інновацій. Сформовано матрицю фінансових інновацій, яка враховує підривні, підтримуючі, радикальні і поступові інновації, кожна з яких не є самостійною, а еволюціонує і розвивається сама, а також впливає на інші моделі. Показано, що застосування інформаційно-комунікаційних технологій не усуває проблеми інформаційної асиметрії у фінансових послугах, що, у свою чергу, вимагає ліцензування фінансових установ та регуляторного нагляду. Запропонована концепція прогнозування в управлінні ризиками для забезпечення ліквідності ринку інноваційних фінансових інструментів в Україні

Автореферат

 

Остання редакція: 04.04.24